V.Ķirsis: jāsamazina upuru skaits uz Rīgas ceļiem

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis uzdevis Rīgas domes Satiksmes departamentam izstrādāt uzraudzības sistēmu, ar kuras palīdzību plānots galvaspilsētā samazināt ceļu satiksmes negadījumu skaitu.

Satiksmes departamentam būs līdz 2021. gada 1. februārim jāizstrādā skaidra uzraudzības sistēma, saskaņā ar kuru Satiksmes departaments ne retāk kā reizi trīs mēnešos apkopos statistiku un veiks analīzi par Rīgas pašvaldības teritorijā reģistrētajiem ceļu satiksmes negadījumiem, kuros ir bojāgājušie, smagi ievainotie, kā arī par vietām, kur satiksmes negadījumi tiek reģistrēti regulāri.

“Mana prioritāte ir ceļu satiksmes dalībnieku drošība. Ir jāsamazina ceļu satiksmes negadījumu skaits. Nav pieļaujams, ka katru dienu uz ceļa notiek  negadījumi un pārāk bieži tiek zaudētas cilvēku dzīvības, it īpaši situācijās, kuras varēja novērst. Ieskatoties CSDD apkopotajā statistikā redzam, ka 2019. gadā Rīgā notikuši 1630 ceļa satiksmes negadījumi ar ievainotajiem, no kuriem smagi ievainoti 59 un bojā gājuši 14 cilvēki. Satiksmes departamentam ir jāizstrādā konkrēti priekšlikumi par nepieciešamajiem satiksmes organizācijas, normatīvā regulējuma vai infrastruktūras uzlabojumiem, kas samazinātu negadījumu skaitu visā pašvaldības teritorijā,” uzsver V. Ķirsis.

Zaļā Josta - Reklāma