Bauskā būs pieejami mērījumi sirds veselības profilaksei

Bauskas iedzīvotājiem 19. oktobrī būs pieejamas bezmaksas sirds un asinsvadu risku pārbaudes VCA doktorātā un RātsnamaMēness aptiekā”.

Bauskā 19. oktobrī iedzīvotājiem bez maksas būs pieejamas sirds un asinsvadu risku pārbaudes. Laikā no plkst. 10.00 līdz 13.00 iedzīvotāji aicināti veikt elektrokardiogrammu un izmērīt asinsspiedienu, noteikt cukura un holesterīna līmeni asinīs un saņemt kardioloģes Anitas Gozītes konsultāciju VCA doktorātā Pionieru ielā 1K-1.  Iedzīvotāji aicināti no 11. oktobra uz šiem izmeklējumiem iepriekš pierakstīties pa tālruni 22335207

No plkst. 13.00 līdz 15.00 iedzīvotājiem būs iespēja bez maksas izmērīt asinsspiedienu Rātsnama „Mēness aptiekā” Zaļajā  ielā 11. Aptiekā mērījumi notiks bez iepriekšēja pieraksta, un iedzīvotāji ir aicināti rēķināties ar uzgaidīšanai nepieciešamo laiku. 

Mērījumi sirds veselības profilaksei „Mēness aptiekās”  un VCA notiks sadarbībā ar biedrību “ParSirdi.lv” akcijas “KARDIO-LOĢISKI” ietvaros,  mudinot iedzīvotājus Latvijā rūpēties par sirds un asinsvadu veselību. 

Kardioloģe Veselības centru apvienībā Anita Gozīte par mērījumu nozīmi:  „Ir tik svarīgi  pievēst uzmanību pazīmēm, kas varētu būt pirmie brīdinājuma signāli, ka sirdij vajadzīga palīdzība, un to ir iespējams izzināt, veicot profilaktiskus mērījumus. Vienmēr aicinām rūpīgi veselības rādītājiem sekot tos, kuriem sirds veselības problēmas jau ir, lai iespējami mazinātu tālākos veselības riskus un saglabātu dzīves kvalitāti.” 

Šovasar, visā Latvijā aptaujājot 1001 iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem,  „Mēness aptiekas” un  pētījumu aģentūras „Norstat” veiktajā aptaujā tika noskaidrots – jo gados vecāki ir respondenti, jo mazāk viņu vidū tādu, kuri uzskata, ka asinsspiedienu vajadzētu sākt mērīt jau agrā jaunībā. Savukārt 18-29 gadus jauno cilvēku vidū populārākais  viedoklis ir, ka asinsspiedienu vajadzētu sākt mērīt 15-34 gadu vecumā – šādi uzskata 45%. Vecumā no 50 – 74 gadiem respondenti visvairāk ir pārliecināti, ka asinsspiediena mērīšana jāuzsāk no 35 gadiem un vēlāk, piemēram, no 50 gadiem. 

Atbildot par to, no kura vecuma vajadzētu noteikt holesterīna līmeni, lielākā daļa aptaujāto – 39% pauda, ka tas būtu jādara vecumā no 34-49 gadiem. Populārākais šāds viedoklis ir 30-74 gadu vecumā. Gados jauno cilvēku (18-29) vidū vairāk izplatīts uzskats ir, ka holesterīna līmeni jāmēra jau 15-34 gadu vecumā. Ja šādi uzskata 46% jauno cilvēku, tad attiecīgi 30-39 gadu vecumā tā domā 31% aptaujāto iedzīvotāju. Mazāk populārs viedoklis ir, ka holesterīnu vajadzētu mērīt no 50 gadu vecuma, un šāda pārliecība ir tikai 15% aptaujāto. 

Tikai 12% respondentu nesaskatīja nozīmi asinsspiediena mērīšanai un tikai 10% tādās domās ir par holesterīna mērīšanas nepieciešamību. 

Reprezentatīva iedzīvotāju aptauja „Mēness aptieka” sadarbībā ar pētījumu aģentūru „Norstat” 2022. gada 1. pusgadā veikta visā Latvijā, aptaujājot 1001 iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

www.veselibaskarte.lv 

„Veselības centru apvienība” ir viens no lielākajiem privātās veselības aprūpes uzņēmumiem Latvijā ar filiālēm Rīgā, Jūrmalā, Liepājā, Daugavpilī, Talsos, Madonā, Bauskā  un Saldū. Vairāk nekā 1500 VCA darbinieki nodrošina pakalpojumus 120 specialitātēs un pakalpojumu virzienos. Uzņēmuma darbība novērtēta, valdes priekšsēdētājai Stellai Lapiņai piešķirot LR Ministru kabineta balvu par ieguldījumu veselības aprūpes nozares attīstībā.

Ārstniecības iestādes kods: 0100-64120

www.epoliklinika.lv

Zaļā Josta - Reklāma