Stilisti iesaka – mūsdienīgs skolotāju dress-code, make-up un frizūras 


Skolotāju darba vid
ē un profesijā ir dažādi pieņēmumi, kādam jābūt viņu stilam. Taču skaidrs ir viens – pedagogiem, bet jo īpaši skolotājām, jo viņas ir vairākumā, ir ieteicams īpaši piedomāt pie sava vizuālā tēla veidošanas, lai tas vienlaikus būtu gan mēreni formāls, gan arī mūsdienīgs un tendencēm atbilstošs. Tāpēc, gatavojoties jaunā mācību gada sākumam, tirdzniecības centra “Domina Shopping” oficiālās stilistes Indra Salceviča un Jūlija Zolberga ir sagatavojušas ieteikumus, kā būtu jāģērbjasjākrāsojas un kopumā jāizskatāsmūsdienīgām skolotājām. 

Krāsām kostīmos – jā!

Populārā modes dizainere un slavenību stiliste Indra SalcevičanorādaJo striktāks līnijās ir tērps, jo nopietnāk tiek uztverts skolotāja teiktais. Tāpēc iesaku ikvienai skolotājai savā garderobē ieviest kostīmu  žaketi ar biksēm vai svārkiem”. 

Ne vienmēr skolotāju kostīmiem jābūt ļoti klasiskiem. Tie var būt gan piegriezuma līnijās, gan audumā daudz brīvāki, mūsdienīgāki un modernāki. Arī krāsu ziņā tie noteikti var būt košāki un pamanāmāki. Turklāt,kostīms ir ļoti laba investīcija, jo to var veiksmīgi komplektēt ar citām garderobē esošām lietām.

Rudens virsdrēbju karalis  trencis

“Putekļu mētelis” jeb trencis nekad nezaudē savu aktualitāti un,pateicoties savam unikālajam un sev raksturīgajam piegriezumam, tas iederas arī brīvā laika pavadīšanai paredzētai garderobei. Proti, trencis ir universāls arī stila ziņā – tas iekļaujas dažādu subkultūru vizuālo tēlu risinājumos.

Kleitas 

Kleitas ir modē 365 dienas gadā.Galvenais noteikums – pareizā piegriezuma izvēle. Kleitaijāatbilst valkātājas auguma proporcijām un tāsjākomplimentē. Skolas vidē būtu jāseko arī tādām lietām kāpiemērotiem svārku daļas garumiem (midi un maxi) un ne pārāk jāatkailina dekoltē līnija. Jo korektāks kleitas piegriezums, jo nopietnāk tiek uztverta informācija, ko pasniedzējs paužsaviem skolēniem. 

Džinsu bikses skolotājām?

Jā un nē! Jā – korektām, vienkrāsainām, klasiska piegriezuma, arī platām vai šaurām starām. Nē – plēstām, balinātām, īsām, pārāk pieguļošām un raibām. Indra Salceviča iesaka izvēloties džinsa bikses, komplektējot tās ar klasiskas garderobes stilam raksturīgām lietām, piemēram, ar krekla blūzēm un žaketēm. 

Bet kāds ir mūsdienīgs skolotājas make-up un frizūras?

Stiliste Jūlija Zolberga uzsver:Laiki mainās un skolotājas arī. Jau sen pagātnē palikušas vecmodīgas ar laku pārlietās frizūras “gliemezīši” un metāliski-rozā pukrāsas.Šobrīd galvenie noteikumi, kurus diktē skaistumkopšanas mode, ir svaigums, kopts izskats un nepārspīlētība”.

Dabisks izskats

Galvenais kritērijs, kādam jāatbilst mūsdienīgas skolotājas make-up, ir dabisks un kopts izskats. Dienas grimam vienmēr vajag labi sagatavot ādu – tā jāmitrina ar ādas tipam piemērotu krēmu un, uzklājot bāzi, lai kosmētika turētos visu dienu. Izvēlieties vieglas tekstūras – BB krēmu vai mitrinošu tonālo krēmu ar mirdzumu, piemēram, bāzi Smashbox Photo FinishPrimer Oil vai tonālo krēmu Clinique Even Better Glow – abi nopērkami Douglas veikalā Dominā).

Uzacu gēls un vaigu sārtums dara brīnumus

Reti kurai skolotājai no rītiem ir iespēja un arī velēšanās tērēt daudz laika “pilnam grimam”. Bet, ja ir brīvs brītiņš, J. Zolberga iesaka labāk veltīt minūti uzacu sakopšanai, nevis acu ēnu uzklāšanai. Parocīgs un arī maciņam draudzīgs ir uzacu gēls L’Oreal Paradise Pomade Extatic, tonis Warm Blonde 102. 

Savukārt dabīga toņa lūpukrāsustiliste iesaka uzklāt ne vien uzlūpām, bet arī uz vaigiem – tas būs gan skaisti, gan izdevīgi. Ātrākam un maigākam rezultātam, klājiet sārtumu ar otu. Universāls līdzeklis būs lūpukrāsa Artdeco Natural Cream Lipstick, tonis Rose Caress 657 (abi minētie produkt ir pieejami Dominā – veikalā Drogas). 

Labs matu griezums ir vērtīgāks par izjukušu frizūru

Aktuālākās frizūras, kas piestāv ikvienai sievietei, tai skaitā skolotājām, ir “bob” un “bob karē”. Tas ir viegli kopjams un ātri ieveidojams griezums līdz plecu līnijai vai īsāks, kuram apjomu var viegli piešķirt, ieliekot matos pāris ruļļus, kamēr tiek malkota rīta kafija. 

Taču skolotājām var būt arī gari mati, jo tādi modē ir vienmēr. Viegla, gaisīga cope, pāris it kā nejauši krītošas šķipsnas –rezultātā koptēls būs brīvs un nepiespiests.

Zaļā Josta - Reklāma