Rīgas pilsētas izpilddirektors J. Lange piedalās Prāgas Pilsētu samitā

Rīgas pilsētas izpilddirektors Jānis Lange 26. un 27. septembrī pārstāv Rīgu Prāgas Pilsētu samitā, kas ir daļa no Čehijas prezidentūras Eiropas Savienības padomē pasākumu programmas.

Prāgas pilsētu samita pirmajā dienā 26. septembrī notika Brīvo pilsētu pakta samits, kurā tika pārrunāta praktiskā palīdzība, ko Eiropas pilsētas var sniegt kara skartajai Ukrainai un kara bēgļiem, kas raduši patvērumu Eiropā, kā arī Eiropas Savienības piedāvātais finansējums pilsētām.

Brīvo pilsētu pakts ir sadarbības vienošanās, kas noslēgta 2019. gadā starp Varšavu, Prāgu, Budapeštu un Bratislavu, bet tam var pievienoties arī citas pilsētas. Samita laikā Brīvo pilsētu paktam pievienojās jaunas pilsētas, tostarp Ukrainas galvaspilsēta Kijiva.

Otrajā Prāgas samita dienā norit 11. dialogs starp ES galvaspilsētām un Eiropas Komisiju Prāgā, kurā piedalās Eiropas Komisijas viceprezidents Franss Timmermans. Sanāksmes fokusā šogad ir klimata politika un rīcības plāni pašvaldību līmenī. Prāgā ar savu pieredzi dalās pilsētas, kuras īsteno ES progresīvākās politikas atjaunojamo energoresursu, oglekļa neitralitātes un energopietiekamības jomā. Tāpat samitā tiek apspriesti risinājumi enerģētikas krīzei ES galvaspilsētās un diskutēts par to, kā palielināt atjaunojamo enerģijas avotu izmantošanu pilsētās, veicinātu videi draudzīgu mobilitāti, kā taupīt enerģiju un kā palīdzēt iedzīvotājiem ziemā.

Samitā piedalās Varšavas, Prāgas, Budapeštas, Bratislavas, Rīgas, Kijivas, Helsinku, Stokholmas, Gdaņskas, Frankfurtes, Hamburgas, Parīzes, Ulmas, Tirānas, Vīnes, Viļnas, Amsterdamas, Atēnu, Berlīnes, Nikosijas, Sofijas, Barselonas, Tallinas, Ļubļanas, Londonas, Mikolajivas Štutgartes, Manhaimas, Zagrebas, Florences un Los Andželosas mēri un pašvaldību pārstāvji.

Informāciju sagatavoja: Edīte Matuseviča, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējas komunikācijas nodaļas projektu koordinatore

Zaļā Josta - Reklāma