Rīgas pašvaldības iestādēs klientu apkalpošana notiek attālināti vai pēc iepriekšēja pieraksta

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju Covid-19 dēļ, Rīgas pašvaldības iestādēs darbs iespēju robežās tiek organizēts attālināti. Arī klientu apkalpošana tiek veikta attālināti, atsevišķās iestādēs un uzņēmumos klienti tiek pieņemti pēc iepriekšēja pieraksta.

Apmeklētāju pieņemšanas centrs

Klientu apkalpošana klātienē tiek organizēta tikai ar iepriekšējo pierakstu Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā – Kungu ielā 7/9, Brīvības ielā 49/53, Daugavpils ielā 31, Eduarda Smiļģa ielā 46, Dzirciema ielā 28.

Lūdzam izvērtēt klātienes apmeklējuma nepieciešamību un izmantot neklātienes klientu apkalpošanas kanālus:

•bezmaksas informatīvais tālrunis 80000800;

•e-pasta adrese – [email protected];

• atstājot iesnieguma tam īpaši paredzētā pastkastē Rīgā, Kungu ielā 7/9, Brīvības ielā 49/53, Daugavpils ielā 31, Dzirciema ielā 28, Eduarda Smiļģa ielā 46

•sūtot iesniegumus pa pastu Rīgas domei, Rātslaukums 1, LV-1539

• iesniegt iesniegumu Rīgas domei, izmantojot portālu Latvija.lv, izvēloties e-pakalpojumu “Iesniegums iestādei”

Lai pierakstītos uz klātienes apmeklējumu, jāzvana uz tālruni 80000800.

“Rīgas satiksmes” klientu apkalpošanas centri

“Rīgas satiksmes” klientu apkalpošanas centros klienti tiek apkalpoti tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Pierakstīties klientu centra apmeklējumam iespējams gan pa informatīvo tālruni 20361862, gan mājas lapā: https://pieteikums.rigassatiksme.lv/TimeSlot/Register

“Rīgas namu pārvaldnieks”

Klātienes pieņemšana Klientu apkalpošanas centros notiek tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Tikšanos ar klientu apkalpošanas speciālistu jāpiesaka, zvanot uz tālruņa nr. 8900 darba dienās no plkst. 8:00 līdz plkst. 20:00 vai e-pieraksta vietnē https://apmekle.rnparvaldnieks.lv.

Klienti RNP Klientu apkalpošanas centrā tiks ielaisti tikai pieraksta kārtībā, tādēļ aicināti ierasties ne ātrāk kā 5 minūtes pirms pieņemšanas laika. Klientu apkalpošanas centru adreses un darba laiki norādīti RNP mājas lapā. Apmeklējot RNP telpas, obligāti jālieto mutes un deguna aizsegs vai vairogs. Lūgums laicīgi sagatavot visus nepieciešamos dokumentus iesniegšanai, kā arī līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam – pasei vai eID kartei.

Klienti aicināti izvērtēt nepieciešamību apmeklēt tikšanos klātienē – joprojām attālināti var iesniegt dokumentus, risināt jautājumus un saņemt konsultāciju:

• zvanot uz 8900 (informatīvais tālrunis);

• sūtot vēstuli uz e-pastu [email protected], norādot tālruņa nr. saziņai ar Jums;

• sūtot ziņu Facebook @rigasnamuparvaldnieks un Twitter @rnparvaldnieks;

• atstājot dokumentus Klientu apkalpošanas centra pastkastītē, norādot tālruņa nr. saziņai ar Jums;

• ar pasta starpniecību, nosūtot dokumentus uz SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” juridisko adresi – Aleksandra Čaka iela 42, Rīga, LV-1011.

Rīgas veselības centrs

RVC sniedz pakalpojumus pilnā apmērā, izņemot grupu nodarbības. Speciālistu apmeklējums tikai ar iepriekšēju pierakstu pa telefonu vai elektroniski.

Ienākot telpās, jālieto sejas maskas. Aizliegts ienākt RVC telpās personām, kuru apmeklējuma mērķis nav tieši saistīts ar medicīnas pakalpojumu saņemšanu, t.i. aizliegti apmeklējumi tirdzniecības, reklāmas, personīgu sociālu kontaktu u.tml. nolūkos. Pacientu, t.sk. bērnu, uz pakalpojuma saņemšanu RVC var pavadīt viena pilngadīga persona.

Tiek piedāvāti visi ambulatorie veselības aprūpes un medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumi. Atbilstoši iepriekš veiktajam pierakstam, notiek sazināšanās ar pacientiem rindas kārtībā.

Lai pierakstītos pie speciālista vai uz pakalpojumu, pieraksts jāveic pa tālruni – 200288018801 vai epastu: [email protected] Darba laiks: darbdienās no 8.00 – 20.00

Rīgas 1.slimnīca

Pilnā apjomā sniedz ambulatoros un plānveida stacionāros pakalpojumus, pieejamas attālinātas ārstu speciālistu konsultācijas.

Īslaicīgas sociālās aprūpes nodaļā: pārtraukta jaunu klientu uzņemšana, pārtraukta klientu izrakstīšana no nodaļas, nodaļā aizliegts ienākt trešajām personām, (t.sk. apmeklētājiem), t.sk. klientu iestāšanās un izstāšanās formalitāšu kārtošanā piedalīties trešajām personām, aizliegtas klientu pastaigas ārpus nodaļas, atļauti fasēta pudelēs dzeramā ūdens pienesumi, tos klientiem nododot ar nodaļas medicīnas māsas starpniecību.

Slimnīcas administrācija klientu apkalpošanu klātienē neveic.

Rīgas 2. slimnīca

Pacientu apmeklējums ir aizliegts, izņemot pacientus kritiski smagā stāvokli ar ārstējoša ārsta atļauju ne ilgāk kā 15 minūtēm. Slimnīcā visi lieto sejas maskas, gan darbinieki, gan apmeklētāji.

Klienti tiek apkalpoti tikai pēc iepriekšēja pieraksta, lietojot maskas un nodrošinot distanci. Uzņemšanas nodaļā tiek sniegta neatliekamā palīdzība, lietojot maskas un ierobežojot pavadītājus(viens pavadītājs ir pieļaujams tikai kustību traucējumu gadījumā).

Rīgas Dzemdību nams

Grūtniecēm, dzemdētājām un nedēļniecēm, stājoties stacionārā, veic bezmaksas Covid-19 testēšanu. Pacientes ar apstiprinātu COVID-19 infekciju, pacientes, kuras atrodas pašizolācijā vai kurām ir izteikta akūtas respiratorās vīrusu infekcijas simptomātika un nevar tikt izslēgta COVID-19 infekcija, piemēram, sauss klepus un temperatūra virs 38°C, tiek ievietotas Infekciju izolatorā.

Piedalīties ģimenes dzemdībās un uzturēties kopā ar pacienti ģimenes palātās drīkst tikai tās pavadošās personas, kuras var uzrādīt negatīvu COVID-19 testu. Tests ir derīgs 48h no atbildes (pārskata) sastādīšanas brīža. Derīgi ir tikai Latvijā atzīti, sertificētās laboratorijās veikti testi.

Pacientu apmeklējumi ir aizliegti.

Ambulatorie pakalpojumi tiek nodrošināti 100% apmērā. Dodoties uz ambulatorajām vizītēm pacientēm nav nepieciešams uzrādīt Covid testu. Pavadošajām personām pavadīt pacienti uz ambulatorajām vizītēm, tai skaitā USG izmeklējumiem, nav atļauts.  Dzemdību namā joprojām tiek veikta bezmaksas vakcinācija pret gripu grūtniecēm. Grūtnieču ģimenes locekļiem tiek piedāvāta vakcinācija pret gripu par maksu; vakcīnas ir pieejamas(14 eiro)

Pēc iepriekšēja saskaņojuma gadījumos, kad izmeklējumu nav iespējams atlikt, ambulatoriskie pakalpojumi, tai skaitā ultrasonogrāfijas izmeklējumi,  tiek sniegti arī pacientēm ar apstiprinātu COVID-19 infekciju vai karantīnā esošām pacientēm.

Līdz ārkārtas situācijas beigām atceltas visas Ģimenes skolas grupu nodarbības. Individuāla (tai skaitā – pāra) sagatavošana dzemdībām ir atļauta.

Sociālā joma

Rīgas Sociālais dienests apmeklētājus turpina pieņemt pēc iepriekšēja pieraksta. Iesniegumus un dokumentus Rīgas Sociālajam dienestam var iesniegt attālināti, parakstot ar drošu elektronisko parakstu un nosūtot uz e-pastu [email protected], portāla Latvija.lv e-pakalpojumu “Iesniegums iestādei” vai ievietojot īpaši norādītā dokumentu kastē savā teritoriālajā centrā.

Rīgas Sociālā dienesta Dienas centros un Kopienas centrā aktivitātes notiek tikai mazās grupās pēc iepriekšēja pieraksta, jaunas grupas ar jaunu klientu dalību šobrīd netiek plānotas.

Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra struktūrvienībās bērnu un jauniešu tuvinieku apmeklējumi tiek saskaņoti pēc iepriekšējas saziņas pa tālruni ar attiecīgās RPBJC struktūrvienības atbildīgo sociālo darbinieku

Rīgas sociālās aprūpes centros “Gaiļezers”, “Mežciems” un “Stella maris” tuvinieku apmeklējumi ir pārtraukti uz nenoteiktu laiku. Tiem klientiem, kuriem ir apgrūtināta iespēja sazināties attālināti, tiek sniegts sociālo darbinieku atbalsts. Radinieki var nodot savus pienesumus piederīgajiem, atstājot tos pie dežuranta.

Rīgas patversme / naktspatversmes turpina darbu. Visiem jaunajiem klientiem, kas ierodas patversmēs obligāti jāuzrāda veikts Covid-19 tests, ja tests nav veikts, tad sociālie darbinieki piesaka uz testa veikšanu, un līdz rezultātu saņemšanai klienti uzturas atsevišķā telpā. Patversmē Eiženijas ielā 1E jauni klienti netiek uzņemti.

Zupas virtuves un siltā ēdiena izsniegšanas vietas turpina strādāt līdzšinējā kārtībā, ievērojot epidemioloģiskās prasības. Ēdiens tiek izsniegts tikai līdzņemšanai. Siltā ēdiena un zupas virtuvju izsniegšanas vietas uzrauga Rīgas pašvaldības policija.

Rīgas pilsētas būvvalde

Rīgas pilsētas būvvalde nodrošina klientu apkalpošanu attālināti (telefoniski un elektroniski). Gadījumos, kad nepieciešama jau iesniegtās būvniecības dokumentācijas koriģēšana vai papildināšana, klienti pēc Būvvaldes darbinieku lūguma tiek aicināti ierasties uz tikšanos klātienē atsevišķās šim mērķim izveidotās telpās. Visos pārējos gadījumos speciālistu konsultācijas tiek nodrošinātas telefoniski un elektroniski.

Dokumentus iespējams iesniegt, izmantojot elektroniskos saziņas kanālus, e-pakalpojumus, nosūtīt pa pastu – Amatu iela 4, Rīga, LV-1050, vai, nepieciešamības gadījumā, atstāt dokumentu skapī Dokumentu saņemšanas telpā (ieeja no Amatu ielas), tās darba laikā: P, C 9.00-18.00; O, T 9.00-17.00, Pk 9.00-15.00. Svarīgi atcerēties – dokumentus atstājot dokumentu skapī, OBLIGĀTI jāpievieno iesniegums, ar kuru dokumentācija tiek iesniegta. Lai būtu iespējams klientu informēt par iestādes pieņemto lēmumu, iesniegumā nepieciešams norādīt iesniedzēja mobilā tālruņa numuru un e-pasta adresi.

Dokumentu izsniegšana pieejama klātienē! Dokumentus iespējams saņemt katru darba dienu no plkst. 9.00 – 13.00. Lai pieteiktu dokumentu saņemšanu, JĀVEIC IEPRIEKŠĒJS PIERAKSTS, zvanot uz Būvvaldes Klientu apkalpošanas centru pa tālruni: 67105800. Ierodoties saņemt dokumentus, līdzi jāņem uzņēmuma izsniegta pilnvaras kopija (pilnvaras kopiju būs nepieciešams atstāt) un personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte).

Lai reģistrētu būvdarbu žurnālu, būvniekam elektroniski uz e-pastu [email protected] jāiesniedz elektroniski parakstīts iesniegums ar lūgumu reģistrēt būvdarbu žurnālu. Iesniegumu iespējams iesniegt, izmantojot arī Valsts pārvaldes pakalpojumu portālu Latvija.lv. Iesniegumam jāpievieno noskenētas aizpildītas būvdarbu žurnāla 1. lapa, 5. lapa un Vispārīgo ziņu lapa. Iesniegumā jānorāda e-pasta adrese, uz kuru būvnieks vēlas saņemt apliecinājuma atbildi par žurnāla iereģistrēšanu. Svarīgi atcerēties – saņemtā Būvvaldes atbildes vēstule jāpievieno būvdarbu žurnālam, kuram, uzsākot būvdarbus, vienmēr jāatrodas uz vietas būvobjektā!

Rīgas pilsētas būvinspekcija veic objektu apsekošanu pilnā apmērā.

Tālrunis 67105800, e-pasts: [email protected].

Mājokļu un vides departaments

Juridisko konsultāciju nodaļā ēkas Rīgā, Brīvības ielā 49/53, 5. stāvā nenotiek iedzīvotāju pieņemšana. Lūdzam iesniegumus un citus dokumentus sūtīt pa pastu (Brīvības iela 49/53, Rīga, LV-1010), elektroniski ([email protected], parakstot ar drošu elektronisko parakstu) vai ievietojot ēkas 1.stāvā īpaši izveidotās pastkastēs. Iedzīvotāji tiks konsultēti arī telefoniski, tālr. 67474700.

Rīgas pilsētas pašvaldības kapsētu kantoros tiek nodrošināta klientu pieņemšana klātienē, ievērojot epidemioloģiskās prasības. Bērēs var piedalīties vairāk nekā divas mājsaimniecības, taču nepārsniedzot desmit cilvēkus (neieskaitot personas, kuras nodrošina bēru norisi).

Rīgas centrāltirgus

Rīgas Centrāltirgū nenotiek ekskursijas. Apmeklējot tirgu gan iekštelpās, gan āra teritorijā ir jānēsā sejas aizsargmaska, jāievēro divu metru distance.

Rīgas zooloģiskais dārzs

Zoodārzs turpina strādāt un būt atvērts apmeklētājiem. Pārtraukts sniegt gida pakalpojumus un organizēt pasākumus apmeklētājiem, kas var veicināt pulcēšanos Iekštelpu ekspozīcijās, labierīcības un pie kasēm ir nodrošināti dezinfekcijas līdzekļi.

Pašvaldības ieņēmumu pārvalde

Klientu pieņemšana klātienē notiek tikai pēc iepriekšēja pieraksta pa tālruni: 80000850.

Dzimtsarakstu nodaļas

Rīgas dzimtsarakstu nodaļa Aglonas ielā 4B, Rīgas pilsētas Pārdaugavas dzimtsarakstu nodaļa Dzirciema ielā 28, Rīgas pilsētas Vidzemes dzimtsarakstu nodaļa Zemgaļu ielā 1 un Rīgas pilsētas Ziemeļu dzimtsarakstu nodaļa Rūpniecības ielā 21 strādā tikai pēc iepriekšēja pieraksta.

Klātienē  reģistrē: dzimšanas faktus; miršanas faktus; laulības. Pēc iepriekšēja pieraksta klātienē pieņem: iesniegumus laulības reģistrācijai; iesniegumus civilstāvokļa aktu reģistru ierakstu aktualizācijai; iesniegumus paternitātes atzīšanai bērniem, kuru dzimšana jau ir reģistrēta; iesniegumus vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņai; dzīvesvietas deklarēšanu.

Attālināti nodrošina šādi pakalpojumus: pieprasījumu par atkārtotu civilstāvokļa aktu reģistrāciju apliecinošu dokumentu izsniegšanu pieņemšanu un dokumentu izsniegšana; laulību iesniegumu, kas parakstīti ar drošu elektronisko parakstu, pieņemšanu no Latvijas valstspiederīgajiem.

Zaļā Josta - Reklāma