Rīgas pašvaldība iesaistījusies sprādziena seku novēršanā Āgenskalnā; cietušajiem piedāvāta sociālā palīdzība

Āgenskalnā, Melnsila ielā 2 naktī uz ceturtdienu uzsprāgusi un daļēji sagruvusi trīsstāvu dzīvojamā ēka. Negadījumā cietuši seši cilvēki un viens gājis bojā.

Kā informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), visticamāk, ka sprādzienu izraisījusi gāzes noplūde. Ēkā pēc sprādziena izcēlās ugunsgrēks, kas tagad ir lokalizēts.

Negadījuma vietā VUGD turpina drupu pārmeklēšanu. Sprādzienā tika sarauti trolejbusa vadi un uz ielas izmētāti gruveši. Kā informē Rīgas domes Satiksmes departaments, ielu uzturētāji Pārdaugavā ar tehniku veikuši gruvešu novākšanu no braucamās daļas un sabiedriskā transporta pieturvietas, bet darbu turpina VUGD.

Kamēr notiek glābšanas darbi, slēgta sabiedriskā transporta kustība Melnsila ielā, posmā no Kapseļu ielas līdz Nometņu ielai. Tāpēc veiktas izmaiņas vairākos sabiedriskā transporta kustības maršrutos, par kuriem plašāka informācija pieejamam mājaslapā rigassatiksme.lv vai “Rīgas satiksmes” sociālo tīklu kontos.

Sprādzienā cietusī ēka atrodas “Rīgas namu pārvaldnieka” (RNP) apsaimniekošanā. Kā informē RNP pārstāvji, tiklīdz ugunsdzēsēji beigs darbu, tā uzņēmums nodrošinās ēkas iežogošanu un apsardzi.

Kā informē Būvvalde, bīstamības dēļ objekts vēl nav apsekots. To varēs izdarīt pēc tam, kad VUGD pabeigs darbu. Atlikušās ēkas konstrukcijas ēkas kopīpašniekiem kopā ar sertificētu būvinspektoru būs jānovērtē un atbilstoši viņa slēdzienam jālemj par ēkas konservāciju vai nojaukšanu.

Negadījuma seku novēršanā iesaistījusies arī Rīgas pašvaldības policija (RPP), kas bez pajumtes palikušos iedzīvotājus nogādāja pie tuviniekiem, jo viņi atteicās no piedāvātās iespējas dzīvot pašvaldības piedāvātajās viesnīcās. Tāpat izmitināšana viesnīcās būs pieejama tiem, kuri pašlaik hospitalizēti, pēc tam, kad tiks izrakstīti no ārstniecības iestādes.

Rīgas domes Labklājības departament informē, ka cietušās ēkas iedzīvotāji aicināti rakstīt iesniegumus un noformēt dokumentus, lai Rīgas Sociālajā dienestā saņemtu pabalstu krīzes situācijā.

Pabalsts krīzes situācijā ir materiāla palīdzība, kuru Sociālais dienests, ņemot vērā krīzes situācijas radīto zaudējumu sekas vai sociālās situācijas uzlabošanai nepieciešamos izdevumus, piešķir klientam, ja tam nav tiesību saņemt valsts vai pašvaldības noteiktu citu pabalstu un/vai apdrošināšanas atlīdzību, vai tie ir nepietiekami pamatvajadzību nodrošināšanai.

Pabalsta krīzes situācijā apmērs atsevišķi dzīvojošai personai ir līdz valsts noteiktajai minimālajai mēneša darba algai, ģimenei – līdz divām valsts noteiktajām minimālajām mēneša darba algām. Sociālais dienests lēmumu par pabalsta piešķiršanu un tā apmēru pieņem, pamatojoties uz sociālā darba speciālista sniegto atzinumu, izvērtējot katra klienta sociālo situāciju individuāli un ņemot vērā krīzes situācijas izraisītās sekas.

Ja cietušajiem šobrīd ir nepieciešama kāda palīdzība, piemēram, apģērbs, pārtikas pakas, dokumentu atjaunošana, vai vēl kāds cits sociālais atbalsts, viņi tiek aicināti rakstīt uz e-pastu “[email protected]” vai zvanīt pa Rīgas domes Labklājības departamenta bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5055.

Pašvaldība atgādina, ka pieaugušajiem ir iespēja saņemt psihoemocionālu atbalstu, zvanot krīžu un konsultāciju centram “Skalbes” pa diennakts krīzes tālruņiem 67222922 vai 27722292.

Zaļā Josta - Reklāma