Rīga ir gatava festivāla “Positivus” norisei

Trešdien, 13. jūlijā, Rātsnamā informēja par Baltijas lielākā populārās mūzikas un mākslas festivāla “Positivus” organizēšanu Lucavsalas teritorijā.

“Sagaidot festivālu “Positivus”, novēlu, lai tuvāko gadu laikā tas kļūtu par neatņemamu Rīgas vasaras kultūras programmas sastāvdaļu un mūsu pilsētas vizītkarti arī ārpus Latvijas robežām,” uzsvēra Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis.

Organizatori atklāja, ka festivāla apmeklētājiem būs iespēja pieredzēt daudzveidīgu mūzikas un mākslas programmu, novērtēt un iegādāties oriģinālus un kvalitatīvus dizaineru darbus smukumlietu tirdziņā, kā arī baudīt garšīgu ēdienu. Sarūpētas arī vairākas partneru aktivitātes un stendi.

“Ar lielu nepacietību gaidām pirmo “Positivus” festivālu Rīgā, par ko varam justies gandarīti, ka to ir iespējams īstenot izaicinājumu pilnos apstākļos! Apmeklētājiem iesaku laikus iepazīties ar ērtākajiem nokļūšanas maršrutiem Lucavsalā un novēlu katram piedzīvot vismaz kādu no koncertiem klātienē!” optimistiski izteicās pasākuma rīkotājs Ģirts Majors.

Valsts policija festivāla laikā Lucavsalas teritorijā strādās pastiprinātā režīmā, īpaši uzraugot gan sabiedrisko kārtību un drošību, gan satiksmi. Tāpat tiks pievērsta uzmanība visiem transportlīdzekļu vadītājiem, vai tiek ievēroti ceļu satiksmes noteikumi, taču papildu vērība būs elektroskūteru vadītājiem, lai tie nevada spēkratu esot alkohola reibumā.

“Pilsētas iedzīvotājiem un viesiem atgādinām, ka, pārvietojoties Lucavsalas virzienā, ir jārēķinās ar iespējamām neērtībām, tāpēc savs maršruts jāplāno laikus. Valsts policija darīs visu iespējamo, lai nodrošinātu nepārtrauktu satiksmes plūsmu, taču, ja veidosies ļoti liela transportlīdzekļu plūsma netālu no festivāla teritorijas, policija nepieciešamības gadījumā var pieņemt lēmumu uz laiku slēgt satiksmi festivāla norises vietas tuvumā,” atzina Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kontroles un pasākumu koordinācijas nodaļas priekšnieks Jānis Griķis.

Rīgas pašvaldības policijas darbinieki kārtību uzraudzīs gan uz sauszemes festivāla apkārtnē, gan ūdenī. Tiks kontrolēta drošība festivāla piekrastē, lai novērstu iespējamas nelaimes, kas var gadīties kādam pārlieku iekarsušam atpūtniekam, kuram rastos vēlme nopeldēties. “Aicinu festivāla apmeklētājus nebūt pārgalvīgiem, kā arī bez uzraudzības neatstāt vērtīgas mantas!” pauda Rīgas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Andrejs Aronovs.

Festivāls “Positivus” norisināsies Rīgā, Lucavsalas teritorijā, 15. un 16. jūlijā. Programma pilnā apjomā ir apskatāma tīmekļvietnē www.positivusfestival.com.

Informāciju sagatavoja: Raimonds Grants – Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators

Zaļā Josta - Reklāma