Rīga gatavojas Trešās adventes ieskandināšanai

Ceturtdien, 8. decembrī, “Vērmanes pasaku dārzā” turpināsies svētku programma ģimenēm ar bērniem. Savukārt nedēļas nogalē galvaspilsētas apkaimēs un centrā notiks Trešajai adventei veltīti pasākumi un koncerti.

Ziemassvētku brīnumi “Vērmanes pasaku dārzā”

Decembrī ceturtdienu vakaros pie Vērmanes dārza strūklakas ģimenes ar bērniem aicinātas uz īpašu programmu: pasaku lasījumiem, rotaļām, dziesmām, kā arī iespēju satikt Ziemassvētku vecīti. Par īpašo svētku programmu parkā vēstī arī Ziemassvētku goda vārti.

Šo ceturtdien “Vērmanes pasaku dārzā” no plkst. 18.00 ikvienu apmeklētāju iepriecinās dziesmas, rotaļas un pasaku lasījumi kopā ar rūķiem un Rīgas koriem. Pasākumā uzstāsies jauniešu kori “Balsis” un “Mūza”, jauktais koris “Sonore”, vīru kamerkoris “Frachori”, bērnu un jauniešu vokālais ansamblis “Kolibri”, sieviešu koris “Ausma” un folkloras kopa “Vilcenes”, kā arī jauniešu teātra studija “Vinnijs”.

Trešās adventes pasākumi galvaspilsētas apkaimēs

Sestdien, 10. decembrī, klausītājus un skatītājus iepriecinās muzikāls iestudējums bērniem “Ziemeļbriedim pa pēdām”. Plkst. 11.00 to varēs vērot Nordeķu parkā (pie bērnu rotaļu laukuma), bet plkst. 14.00 tas izskanēs Jaunatnes dārzā (Lapu ielā 24). Ikviens apmeklētājs būs laipni aicināts doties rotaļās, dejot mūzikas pavadījumā un piedzīvot aizraujošu stāstu par to, kā Ziemeļbriedis apceļo pasauli kopā ar diviem lāčiem.

Plkst. 15.00 un plkst. 16.00 Latvijā zināmi mākslinieki apvienosies muzikālā performancē “Ziemassvētku tēja ar Sunny Groove Dixie” Pļavnieku bērzu birzī.

Svētdien, 11. decembrī, gaidāmi vairāki Trešās adventes pasākumi. No plkst. 11.00 līdz plkst. 14.00 ikviens varēs iesaistīties Ziemassvētku dāvanu un rotājumu darināšanas darbnīcās Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiālē (Ieriķu ielā 43A).

Plkst. 12.00 un plkst. 14.00 Mežaparkā Lielās estrādes tirdzniecības laukumā ģimenes ar bērniem pasākumā “Pasakainā svētdiena” gaidīs ne tikai tikšanās ar Ziemassvētku vecīti, bet arī spēles un rotaļas.

Plkst. 15.00 un plkst. 16.00 populāras Ziemassvētku melodijas priecēs klausītājus pie Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems”, bet plkst. 17.00 VEF Kultūras pils Kamerzālē skanēs svētku ieskaņas koncerts “Ziemā kā pasakā”, dažādu tautu Ziemassvētku dziesmas izpildot operdziedātājai Ilonai Bagelei, akordeonistei Initai Āboliņai un pavadošajiem mūziķiem.

Tāpat plkst. 17.00 Adventa koncerts “Ziemassvētki jaunajā pasaulē”, piedaloties kamerkorim “Muklājs”, būs dzirdams Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems”.

Rosību turpina arī Ziemassvētku tirdziņi. Dāvanas un svētku cienastu ir iespējams sarūpēt Āgenskalnā, Kalnciema kvartālā, Doma laukumā, Esplanādes parkā un citviet.

Trešās adventes norises galvaspilsētas centrā

Svētdien, 11. decembrī, plkst. 11.00., plkst. 12.30., plkst. 14.00. un plkst. 15.30 Rīgas Jūgendstila centrā darbosies mūzikas salons jūgendstila Ziemassvētku noskaņās, iesaistoties Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas audzēkņiem un viņu pedagoģei Ilonai Meijai.

Plkst. 12.00 un plkst. 15.00 zvanu ansamblis “Campanella”, Andžeja Grauda bungu skolas audzēkņu ansamblis un pūšamo instrumentu kvintets “Ziemassvētku prieks” muzicēs Vērmanes dārzā, bet plkst. 14.00 un plkst. 16.00 tradicionālie Adventes ieskaņas koncerti skanēs no Rātsnama balkona.

Plkst. 15.00 “Mazās ģildes” koncertuzvedumā “Reiz ziemas vakarā…” gaidītas būs ģimenes ar bērniem. Tajā uzstāsies bērnu un jauniešu vokālais ansamblis “Kolibri” un instrumentālā grupa. Koncertu varēs vērot arī tiešsaistē “Mazās ģildes”tīmekļvietnē un Facebook lapā.

Trešās adventes noslēgumā – no plkst. 18.00 līdz plkst. 20.00 – koncertzālē “Ave Sol”, piedaloties sieviešu korim “Sapnis”, sieviešu kamerkorim “Cantus” un VEF Kultūras pils vīru vokālajam ansamblim, būs dzirdams sirsnīgs svētku koncerts “Dziesmu kamanās”.

Ziemassvētku noformējums pilsētvidē

Ziemassvētku vizuālo noformējumu un svētku apsveikumu rīdziniekiem šogad radījusi latviešu māksliniece un ilustratore Anna Vaivare, jo šī gada svētku tēma ir Ziemassvētki kā bērnībā. Mākslinieces veidotie svētku motīvi un tēli rotā pilsētvidē skatāmos vides stendus un afišu stabus, kas aicina sastapt Ziemassvētku brīnumus Rīgā.

Galvaspilsētas spožākās egles mirdz Doma laukumā un Rātslaukumā. Vēl 18 Ziemassvētku egles ir izvietotas pie kultūras centriem, parkos un skvēros, bet apkaimēs tiek uzstādītas pašvaldības dāvinātās un apkaimju biedrību izrotātās eglītes.

Tuvojoties Trešajai adventei un turpinot iepriekšējā gadā aizsākto tradīciju, ar gaismas noformējumu tiek rotāti 20 pilsētas parki, skvēri un rotaļu laukumi. Svētku noskaņa šajos parkos ienāks ne tikvien ar LED energoefektīvām spuldzīšu virtenēm, bet arī izgaismotām 3D zvaigznēm, sniegavīriem un citiem gaismas dizaina objektiem.

Savukārt no 7. decembra pakāpeniski sāks uzstādīt objektus Ziemassvētku gaismas takā pilsētas kanālmalā. Mirdzošus gaismas brīnumus ikviens pilsētas iedzīvotājs un viesis varēs aplūkot mēneša garumā no 17. decembra līdz pat janvāra vidum.

Zaļā Josta - Reklāma