Pašvaldība aicina vērst īpašu uzmanību ēku jumtu attīrīšanai no sniega un apledojuma

Saistībā ar atkusni, kā rezultātā no ēku jumtiem nenotīrītais apledojums un sniegs kļuvis īpaši bīstams, Rīgas pašvaldība atkārtoti vērš īpašnieku un apsaimniekotāju uzmanību uz pienācīgu namu jumtu sakopšanu. Pašvaldība aicina arī iedzīvotājus šajā laikā būt īpaši uzmanīgiem. Februārī par nenotīrītiem jumtiem Rīgā konstatēti jau 210 pārkāpumi.

Rīgas domes atgādina, ka nav pieļaujama ilgstoša norobežojošo lentu un dažādu vides elementu izmantošana brīdināšanai par bīstamību uz ēku jumtiem, bet steidzami jāveic pasākumi sniega, ledus un lāsteku novākšanai. Lentu lietošana pieļaujama īslaicīgi, kamēr tiek atrasti atbilstošas kvalifikācijas jumtu tīrītāji.

Pašvaldības policija laika posmā no 1. līdz 21. februārim kopumā uzsākusi 351 administratīvā pārkāpuma procesu saistībā ar nenotīrītu sniegu, no tiem 180 par nenotīrītām ietvēm, 160 par nenotīrītiem jumtiem, balkoniem un lodžijām, bet desmit par citiem ar sniega nenotīrīšanu saistītiem pārkāpumiem.

Laika posmā no 1. līdz 17. februārim Rīgas domes Administratīvā inspekcija sastādījusi 237 apskates protokolus – 163 par nenotīrītām gājēju ietvēm, 50 par nenotīrītiem jumtiem, 16 par piebraucamo celiņu netīrīšanu, bet vēl astoņus par pašvaldības valdījumā esošo ielu un sabiedriskā transporta pieturvietu neatbilstošu uzturēšanu.

Kā ziņots iepriekš, vairāk nekā 170 namu apsaimniekošanas biedrībām un uzņēmumiem Rīgas dome nosūtījusi atgādinājumu par nepieciešamību pievērst īpašu uzmanību viņu pārraudzībā esošo ietvju un ēku jumtu attīrīšanai no sniega un apledojuma.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) informē, ka ziemas laikā NMPD regulāri saņem izsaukumus saistībā ar traumām, kas radušās no nenotīrīta sniega. “Slapjš vai apledojis sniegs, lāstekas, kas krīt no augstuma – tas ir smagums, kas uzkrītot virsū var radīt nopietnas un smagas traumas, tās var būt smagas galvas traumas, kaulu lūzumi, asās apledojuma malas, lāstekas var radīt dziļas brūces, var nopietni savainot seju, traumēt acis, tāpat cilvēks var pakrist un gūt kritiena rezultātā vēl arī citas traumas,” brīdina dienestā.

Par savlaicīgu ietvju un ēku jumtu neattīrīšanu no sniega un apledojuma Rīgas domes saistošie noteikumi paredz administratīvos sodus. Maksimālais sods fiziskām personām var sasniegt 350 eiro, bet juridiskām personām – 1400 eiro. 

Par nenotīrītām ietvēm vai jumtiem iedzīvotāji aicināti ziņot pašvaldībai:

·        Administratīvajai inspekcijai – 67013558; 67026626 vai rdai@riga.lv (darba laikā);

·        Pašvaldības policijai – 110 vai izmantojot mobilo lietotni (jebkurā laikā).