Par labiem Covid-19 vakcinācijas rādītājiem godina vairākus galvaspilsētas ģimenes ārstus

Šodien, 8. septembrī, Rīgā ģimenes ārstu un ārstu palīgu konferencē “Vakcinācija pret Covid-19: aktualitātes un izaicinājumi” par labiem Covid-19 vakcinācijas rādītājiem trīs nominācijās tika godināti vairāki Rīgas un Rīgas reģiona ģimenes ārsti. 

“Latvijā līdz šim lietā likts aptuveni pusotrs miljons Covid-19 vakcīnu devu un trešdaļu no šī darba paveikuši ģimenes ārsti. Paldies viņiem par to! Tomēr kopīgi vēl ļoti daudz darāms, lai pasargātu šaubīgos, dezinformētos un nevakcinētos. Tāpēc turpināsim sniegt papildu atbalstu ģimenes ārstu praksēm it īpaši laikā, kad iedrošināt cilvēkus vakcinēties ir īpaši grūti, bet tik svarīgi,” sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts. 

Goda rakstus pasniedza: 

  1. par labāko pacientu vakcinācijas pret Covid-19 aptveri praksē ģimenes ārstei Sarmītei Veidei, kuras praksē pret Covid-19 vakcinēti 75% pacientu;  
  2. par labāko pacientu vakcinācijas pret Covid-19 aptveri senioru grupā ģimenes ārstei Maijai Baumanei, kuras praksē pret Covid-19 vakcinēti 73% senioru un pacientu, kas slimo ar hroniskām slimībām; 
  3. par visvairāk pret Covid-19 vakcinētajiem pacientiem:
  • ģimenes ārstei Ellai Šatalovai, kura praksē pret COVID 19 vakcinēti 2150 pacienti; 
  • ģimenes ārstam Aināram Mežalam, kuras praksē pret COVID 19 vakcinēti 1627 pacienti; 
  • ģimenes ārstei Gundegai Veidei, kuras praksē pret Covid-19 vakcinēts 1582 pacienti. 

Konferencē speciālisti no Slimību profilakses un kontroles  centra, Imunizācijas valsts padomes, Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas, Latvijas Psihoterapeitu ārstu asociācijas un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas kopā ar ģimenes ārstiem un prakšu ārstu palīgiem diskutēja par aktualitātēm saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatību un vakcināciju, kā arī dalījās līdzšinējā pieredzē saistībā ar darbu pandēmijas apstākļos. Konferencē tika apspriestas tādas tēmas kā imunitātes ilgums pēc vakcinācijas vai izslimošanas, saslimstības prognozes rudenī atkarībā no vakcinācijas tempiem, vakcinācijas darba organizēšana ģimenes ārsta praksē, statistika u.c.  

Šobrīd Latvijā vakcināciju pret Covid-19 noslēguši 41% no visiem Latvijas iedzīvotājiem un 47% no iedzīvotājiem, kas vecāki par 12 gadiem un šobrīd var vakcinēties pret Covid-19. 

Noslēdzošā konference plānota šī gada 15. septembrī Valmierā, Valmieras koncertzālē. Pieteikšanās un konferences apmeklēšana ir bezmaksas. Pieteikšanās konferencei notiek elektroniski, apmeklējot vietni https://nvdkonference.estravel.lv/lv/.

Konferences ģimenes ārstiem un ārstu palīgiem organizē Veselības ministrija, Slimību profilakses un kontroles centrs un Nacionālais veselības dienests.

Informāciju sagatavoja:Evija Štālberga, Nacionālā veselības dienesta, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja 

Zaļā Josta - Reklāma