Notiks pašvaldības seminārs par iekšējo kontroli korupcijas novēršanai

Trešdien, 9.decembrī, Starptautiskajā pretkorupcijas dienā, no plkst.10.00 līdz 13.00 tiešsaistē notiks Rīgas pašvaldības seminārs “Iekšējā kontrole korupcijas novēršanai pašvaldībā. Atbildības piemērošana”.

Semināru atklās Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis, Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns  un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume.  Semināru vadīs Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētaja Linda Ozola.

L.Ozola: “Uzsverot labas pārvaldības nozīmi Rīgas un Latvijas konkurētspējas nodrošināšanā, esam priecīgi aicināt piedalīties Rīgas pilsētas pašvaldības iestāžu un kapitālsabiedrību lēmumu pieņēmējus Rīgas domes rīkotajā seminārā ar mērķi paaugstināt zināšanu līmeni, kā arī rosināt diskusiju par jēgpilniem pretkorupcijas pasākumiem.”

Konferences pirmajā daļā tiks uzklausīti dažādi speciālistu ziņojumi. Piemēram, Price Waterhouse Coopers novērtējums par globālo pretkorupcijas regulējumu un tā piemērošanas tendencēm un Ernst&Young pieredze par datu analītikas, pārkāpumu identifikāciju un sankciju piemērošanu iekšējās sistēmas efektivitātē. KNAB pārstāvji sniegs informāciju par izaicinājumiem atbildības piemērošanā  saistībā ar koruptīviem pārkāpumiem pašvaldībā. Semināra dalībnieki iepazīsies ar iespējām pilnveidot pašvaldības prakses pretkorupcijas politikas stratēģiskajā plānošanā. ASV vēstniecība Latvijā dalīsies ar ASV pieredzi pastāvīgā pašvaldības atbildības un procesu pārraudzības un caurskatāmības uzlabošanā. Pēc prezentācijām, referātu un ziņojumu nolasīšanas notiks diskusija.

Ikviens interesents var sekot semināram, skatoties tiešraidi www.riga.lv sadaļā “tiešraides” vai skaties.riga.lv, kā arī  Rīgas domes Facebook kontā www.facebook.com/Riga.lv.

Zaļā Josta - Reklāma