Lidmašīnas pasažiera bagāžā atklāj lielu daudzumu automobiļu detaļu un nedeklarētu skaidru naudu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, lidostā “Rīga” veicot pasažieru bagāžas kontroli, atklāja ievērojamu daudzumu automobiļu detaļu un skaidru naudu. Nedeklarējot un nesamaksājot nodokļus, persona mēģināja ievest 117 automobiļu degvielas sistēmas daļas, kā arī nedeklarētu skaidru naudu 10 323 eiro apmērā.

2022. gada 29. oktobrī starptautiskajā lidostā “Rīga”, veicot reisa Stambula – Rīga pasažieru un to bagāžas kontroli, muitas amatpersonas novirzīja kontrolei kādu personu, kura Latvijas Republikas muitas robežu šķērsoja, izejot caur “zaļo koridoru”. Uz jautājumu, vai persona savā bagāžā pārvieto jaunas preces, pasažieris atbildēja apstiprinoši, norādot, ka bagāžā atrodas automobiļa detaļas.

Uzsākot padziļināto pārbaudi, tika konstatēts, ka persona kā bagāžu ievedusi Latvijā četras kartona kastes un sporta somu. Kontroles laikā, kad muitas amatpersonas pārbaudīja bagāžu, pasažieris atminējās, ka ved arī skaidru naudu – ceļasomā starp personīgajām mantām atradās mape ar 10 323 eiro. Par skaidras naudas nedeklarēšanu uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Turpinot kontroli un atverot kastes, muitas amatpersonas konstatēja, ka tajās atrodas mazumtirdzniecības iepakojumi ar automobiļu degvielas sistēmas detaļām – degvielas sūkņiem, augstspiediena iesmidzināšanas sūkņiem, vārstiem, sprauslām. Nedeklarējot preces un nesamaksājot par tām nodokļus, persona ieveda kopumā 117 degvielas sistēmas detaļas, kuru kopējā vērtība pārsniedz 37 000 eiro. 

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietas materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmuma pieņemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu. 

Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190.panta trešajā daļā  paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmēm, proti, par muitošanai pakļauto preču – 117 gab. automobiļu detaļu mazumtirdzniecības iepakojumos – ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā, apejot muitas kontroli vai noslēpjot tās no šādas kontroles, vai citādā nelikumīgā veidā (kontrabanda), ja tā izdarīta lielā apmērā.

Zaļā Josta - Reklāma