KIWIE sadarbībā ar LG Electronics atklāj Eiropā pirmo NFT izstāžu telpu

Atvērta Eiropā pirmā NFT (nonfungible token) izstāžu telpa KIWIE SPACE V2, kurā uz jaunākās paaudzes LG OLED evo televizoriem iespējams baudīt pasaulē zināmākā latviešu ielu mākslinieka KIWIE un viņa komandas mākslas darbus 3D formātā. Pateicoties izstādē izmantotajām tehnoloģijām, tiek nodrošināta reālistiska mākslas darbu baudīšanas pieredze, ko iespējams baudīt ikvienam izstādes apmeklētājam tirdzniecības centrā “Galerija Centrs”. 

KIWIE SPACE telpā vēsturiski tika izstādīti NFT darbi, kas tapuši tādās lokācijās kā Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Melnkalnē, Indonēzijā, Spānijā un Ņujorkā, kopā veidojot 47 darbu kolekciju. Šobrīd atjaunotajā telpā skatāmi mākslas darbi, kas radīti izmantojot mākslīgā intelekta neironu tīklus, kas programmēti no pirmā KIWIE monstra zīmējuma kombinācijā ar 2022. gadā visbiežāk lietotajiem vārdiem saziņā. Katrs digitālais NFT ir sasaistīts ar lielformāta mākslas darbu, kas ir izstādīti “Galerija Centrs” pirmajā stāvā un, kuriem var pieteikties jebkurš interesents, sekojot instrukcijām, kas norādītas pie audekliem un KIWIE SPACE V2.

Pats mākslinieks norāda, ka darbojoties ar digitāliem renderiem, diezgan bieži nākas saskarties ar erroriem, kas rodas rendera laikā. KIWIE SPACE V2 saknes dizains tika veidots, ņemot par  pamatu šo digitālo fenomenu, jeb interjers ir tikai līdz pusei izrenderēts. Viena izstāžu telpas puse ir gatava un krāsaina, taču telpas otra puse – vēl nepabeigta, vien ar 3D programmas fonu.

“Ir zinātniski pierādīts, ka krāsas ļoti nopietni iespaido cilvēku emocionālo stāvokli, kā dēļ ir radītas pat profesionālas krāsu terapijas, kas palīdz cilvēkiem atveseļoties. Tāpēc radot šo telpu, vēlējos izmantot spilgtas krāsas un mūsdienīgas tehnoloģijas, kas kalpotu kā papildu enerģijas lādiņš jebkuram, kas viesosies KIWIE SPACE V2,” skaidro grafiti mākslinieks KIWIE.

“Lai izstādes apmeklētājiem nodrošinātu iespēju iejusties mākslinieka radītajā, fenomenālajā noskaņā, esam gandarīti, ka KIWIE ir izvēlējies jaunākās paaudzes LGOLED evo televizorus savu mākslas darbu prezentēšanai. Pateicoties slavenajai OLED tehnoloģijai, izstādes apmeklētājiem tiks nodrošināta satriecoša attēla un krāsu kvalitāte, padarot mākslas darbu skatīšanās pieredzi reālistisku,” norāda Zinta Slesarčuka, LG mārketinga vadītāja Baltijā.

Zaļā Josta - Reklāma