“Food Union” atklāj jaunu “Kārums” ražotni

Latvijā vadošais piena pārstrādes uzņēmums “Food Union” noslēdzis 5,5 miljonus eiro vērto investīciju projektu, kura ietvaros AS “Rīgas piena kombināts” ir izveidota jauna “Kārums” biezpienu sieriņu ražotne ar pilnīgi jaunām tehnoloģiskajām līnijām. Tas uzņēmumam paver iespējas ne tikai palielināt biezpiena sieriņu ražošanas apjomus un eksportu, bet arī drīzumā piedāvāt dažādus jaunus gardumus. Līdz ar jauno ražotni un ražošanas līnijām, tiek veiktas arī vienas no lielākajām izmaiņām “Kāruma” vēsturē – precizēts zīmola stāsts, atjaunota zīmola vizuālā identitāte un mainīti iepakojumu dizaini.

“Kāruma” jaunais cehs – daļa no “Kāruma” stāsta

2018. gada sākumā “Food Union” uzsāka veidot Svaigo piena produktuizcilības centru, kas paredzēja“Kārums” ceha būvniecību2,25miljonu eiro apmērā, jaunu biezpiena sieriņu ražošanas iekārtu iegādi 3,25 miljonu eiro apmērā. Visas ražošanas Rīgā koncentrācijā vienuvietAS “Rīgas piena kombināts” teritorijā uninfrastruktūras modernizācija kopumā tika investēti 6,25 miljoni eiro. Ar “Kārums” ceha atklāšanu tiek noslēgti pirmie divi no Izcilības centra izveides posmiem, bet līdz gada beigām tiks noslēgts arī trešais.

“”Kāruma” pārmaiņu stāsts sākās ar nepieciešamību palielināt biezpiena sieriņu ražošanas jaudas augošā pieprasījuma dēļ. Mēs saredzējām potenciālu gan “Kārums” zīmola tālākā stiprināšanā Baltijā, kas nu jau ir kļuvis par “Kārums” mājas tirgu, un eksporta tirgos, gan biezpiena sieriņu kategorijas attīstībā jaunos formātos. Šodien pilnvērtīgi varam strādāt jaunā, plašā un ilgtspējīgā ražotnē, izmantojot mūsdienīgas ražošanas tehnoloģijas. Ne velti mēs saucam tās par “Kāruma” “jaunajām mājām”. Tādas tās ir vairāk nekā 100 darbiniekiem, kas ik dienu strādā, lai radītu nemainīgi gardos leģendāros sieriņus. Tās ir arī mājas, kurās varēs nākt iepazīt “Kāruma” stāstu. Jaunā ražotne būs pielāgota apmeklētāju uzņemšanai ražošanas apskatei, tiklīdz tas būs iespējams,stāsta Normunds Staņēvičs, “Food Union” vadītājs Eiropā.

Tas pats “Kārums”, tikai smukāks

Kārums” ir atpazīstamākais un arī pirktākais piena produktu zīmols Latvijā. Vadīt pārmaiņas pircēju plaši mīlētam zīmolam ir liela atbildība. Mūsu mērķis bija ar cieņu pret “Kāruma” teju 30 gadu vēsturi un esošo vietu pircēju sirdīs, vienkāršot un atsvaidzināt tā vizuālo tēlu, vienlaikus stiprinot tā atslēgas elementus, lai “Kāruma” fani jaunos iepakojumus veikalos atpazītu un būtu arī iepriecināti par ieviestajām izmaiņām,”skaidro Ieva Ražinska, “Food Union” mārketinga vadītāja.“Katram Latvijas iedzīvotājam kāds no “Kārums” produktiem būs vismīļākais tieši tā garšas dēļ. Tādiem tiem arī jāpaliek, tādēļ produktu receptūras un garšas palika nemainīgas.Tas jau tas pats vecais labais “Kārums”, tikai smukāks – varētu būt labākais kompliments, ko mēs priecātos saņemt no pircējiem,”piebilst Ieva Ražinska.

“Kārums” logo ir kļuvis lakoniskāks un mūsdienīgāks. Iepakojumi saglabā “Kārums” produktiem raksturīgo oranžo krāsu, kas papildināta ar vēl pamanāmāku logo un viegli un vienkārši nolasāmiem produktu nosaukumiem vienkāršākai pircēju izvēlei starp “Kārums” gardumu klāstu. Precīzākai garšu navigācijai, “Kārums” iepakojumus tagad rotās lielas ogas, augļi un citas piedevas.

Piena gardumu zīmola faniem par prieku uzņēmums ir nolēmis tā komunikācijā un izskatā atgriezt daudzu kopš bērnības iecienīto simbolu – vārnu, kas jau nedaudz citā izskatā atkal kļūs par zīmola centrālo tēlu. Vārna iemieso “Kārums” zīmola vērtības – īstumu, patiesumu, draudzīgumu, vieglumu un vienkāršību. Vārnas tēls turpmāk būs sastopams uz vairums produktu iepakojumiem.

Līdz ar vizuālajiem uzlabojumiem, piešķīrām “Kārumam” arī jaunu sociālo lomu, proti, vairot sabiedrībā veselīgu pašapziņu jeb spēju paskatīties uz sevi no malas un “pasmaidīt”. Ar saviem produktiem un komunikāciju “Kārums” katru dienu cilvēkiem sirsnīgi un ar humoru centīsies atgādināt, ka ikvienu situāciju var vērst par labu, pasakot labu vārdu, sniedzot uzslavu, vai vienkārši uzcienājot ar sieriņu, kas uzlabo omu un ļauj justies novērtētam,” papildina Ieva Ražinska

“Kārums” produktu portfelī pašlaik ir 37 produkti, starp kuriem ir biezpiena sieriņi, jogurti, deserti, krēmi un krēmīgie biezpieni, svaigie sieri, kā arī saldējums. Jau no šodienas veikalu plauktos visā Baltijā parādīsies “Kārums” sieriņi jaunajos iepakojumos, un tuvākajā laikā – arī citi gardie “Kārums” produkti ietērpsies jaunajos tērpos. Jau pavisam drīz dienas gaismu ieraudzīs un pie gardummīļiem nonāks arī virkne jaunu “Kārums” produktu, par kuriem tiks ziņots atsevišķi. Būs gan jaunas garšas klasiskas formas biezpiena sieriņš, gan arī pavisam jauna sieriņu kategorija liesāku našķu cienītājiem. Līdztekus ar jauniem produktiem tiks paplašināta arī zīmola desertu un jogurtu kategorija. 

Zaļā Josta - Reklāma