Aicinām kravu pārvadātājus robežu šķērsot caur Grebņevas muitas kontroles punktu

Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē, ka šonedēļ ir sākusi strauji palielināties transportlīdzekļu rinda pirms Terehovas muitas kontroles punkta. Šorīt pulksten 8:00 rindā izbraukšanai uz Krieviju gaidīja 330 kravas automašīnas, turpretī pie Grebņevas muitas kontroles punkta – tikai 10 kravas transportlīdzekļi.  

Aizvadītajās trīs diennaktīs rinda līdz valsts robežai pirms iebraukšanas Terehovas muitas kontroles punktā (turpmāk – MKP) ir būtiski palielinājusies: 30.novembra rītā rindā gaidīja 90 kravas automašīnas, vakar no rīta – 200, bet šorīt – 330 kravas automašīnas. 

Rindas veidošanās galvenokārt ir saistīta ar to, ka būtiski palielinājies Lietuvas pārvadātāju skaits, kuri izvēlas kravas uz Krieviju nogādāt nevis caur Baltkrieviju, bet gan šķērsojot Latvijas – Krievijas robežu. Kravu plūsmu ietekmē arī gada nogales tuvošanās un nepieciešamība pārvadātājiem veikt plānotās kravu piegādes pirms svētkiem. Robežu šķērsojošo transportlīdzekļu skaita pieaugums pirms Ziemassvētkiem bija vērojams arī iepriekšējos gados, bet pēc svētkiem tas strauji samazinājās. 

Lai izvairītos no daudzu stundu ilgas gaidīšanas rindā, pārvadātāji, kuri ved preces uz Krieviju, tiek aicināti izmantot iespēju Latvijas – Krievijas robežu šķērsot caur Grebņevas MKP, kur rindu nav.

Atgādinām, ka informāciju par automašīnu rindām un aptuveno gaidīšanas laiku var uzzināt VID tīmekļvietnē, kur dati tiek aktualizēti divas reizes dienā. Informācija par automašīnu rindām līdz valsts robežai ir pieejama arī Valsts robežsardzes tīmekļvietnē. 

Zaļā Josta - Reklāma