Zviedrijas juniori pagarinājumā kārtējo reizi uzvar čehus

Pasaules U20 čempionāta A apakšgrupas līderu cīņā Zviedrijas juniori atspēlējās, izlaida vadību, tomēr pagarinājumā pārspēja Čehiju – 3:2. Divus vārtus guva Renāra Krastenberga komandas biedrs Zviedrijas otrajā līgā Ludvigs Jansons.

Pirmie vārti tika gūti 24. minūtē, un tos guva čehi – pretuzbrukumā pirmos vārtus turnīrā iemeta drafta sestais numurs Davids Jiržīčeks (1:0), kurš šosezon jau ir debitējis Kolumbusas “Blue Jackets”.

Zviedri uzreiz pēc tam neizmantoja pirmo vairākumu, tomēr ātri vien jau pārņēma vadību. Čehi pēc izturētā mazākuma neizkļuva no zonas, un Fābians Vāgners iemetiena aplī pārtverto ripu raidīja mērķī – 1:1. Pusotru minūti vēlāk Ludviga Jansona uzmetiens pa vārtiem atnesa 2:1.

Čehi visās trešdaļās izdarīja vairāk metienu un sešas minūtes līdz pamatlaika beigām beidzot atjaunoja līdzsvaru – pēc skaistas izspēles pirmos vārtus sezonā iemeta Kladno aizsargs Jirži Tihāčeks (2:2).

Galvenā varoņa loma gan tika citam aizsargam – jau pieminētais Jansons pagarinājumā izslidoja vienatnē pret vārtsargu un nokārtoja uzvaru 3:2. Pirmās iespējas pagarinājumā gan bija čehiem – divreiz tuvu vārtu guvumam bija Jiržīčeks.

Zviedrija pasaules junioru čempionātos Čehiju uzvarēja jau 13. reizi pēc kārtas – čehi nav uzvarējuši jau 20 gadus.

Šā gada drafta pirmajā kārtā tika izvēlēti seši šo izlašu spēlētāji – divi čehi (#6, #28) un četri zviedri (#15, #16, #19, #27).

Zviedrija – Čehija 3:2 (0:0, 2:1, 0:1, 1:0).
Vārti: 23:12 Jiržīčeks (Hauzers, Mehura) 0:1, 25:28 Vāgners 1:1, 26:58 Jansons (Petešons, Robertsons) 2:1, 54:08 Tihāčeks (Šapovalivs, Jiržīčeks) 2:2, 61:35 Jansons (Lekerimeki, Estlunds) 3:2.
Metieni: 24:35.
Soda minūtes: 6:8.
Vārtsargi: Kārls Lindbūms – Tomāšs Suhāneks.