Ziemas mūzikas festivālu sāks ar viktorīnu

0

Nākamnedēļ Valmierā norisināsies Starptautiskais ziemas mūzikas festivāls. Viktorīna, koncerts-maratons, pedagogu uzstāšanās un trīs Valmierā vēl nebijuši koncerti, kas apliecinās, cik neikdienišķs skanējums var būt klasiskajai mūzikai un ka to iespējams apvienot ar dažāda stila mūziku. Viktorīna, uzzinot daudz jauna par komponistu Jāzepu Vītolu, norisināsies 15.janvārī plkst.14.00 Valmieras 5.vidusskolā. Aicināts ikviens interesents! 

Piedalīsies vairāku Latvijas mūzikas skolu audzēkņu komandas, sacenšoties erudīcijā par izcilo komponistu un pedagogu Jāzepu Vītolu. Vai zināji, ka viņš dzimis Valmierā, Ģīmes dzirnavās? Tāpēc Ģīmes dabas takas sākumposmā var noklausīties viņa komponēto skaņdarbu “Valmieras suvenīrs”. Vēlākajos gados Jāzeps Vītols atbalstījis mūzikas skolas izveides nepieciešamību Valmierā, kā arī pagodinājis ar klātbūtni, 1920.gadā apmeklējot skolas atvēršanas koncertu. Valmierā viņš labprāt viesojās arī turpmāk. Interesanti, ka ir saglabājusies fotogrāfija, kurā redzams Jāzeps Vītols kopā ar skolas pedagogiem un audzēkņiem, tostarp mazu meitenīti Vilmu Cīruli. Viņai komponists novēlējis izvēlēties mūzikas ceļu. Tas arī piepildījies. Vilma Cīrule bija pianiste, koncertmeistare, viena no spilgtākajām un smalkākajām latviešu 20.gadsimta mūziķēm. 95 gadu vecumā pianiste devās mūžībā, novēlot Valmieras Mūzikas skolai savu flīģeli un apjomīgu nošu materiālu. Šie ir tikai daži fakti, aicinām uzzināt vairāk par Jāzepa Vītola dzīvi un saistību ar Valmieru!

Viktorīna par Valmierā dzimušiem komponistiem Ziemas mūzikas festivālā norisinājās pirms diviem gadiem. Pērn to rīkoja Smiltenes Mūzikas skola. Smiltenē iegūstot  pirmo vietu, organizatoru gods atgriezies pie Valmieras Mūzikas skolas.

Valmierā ziemai ir sava skaņa, ko tā ik gadu atklāj īpašā festivālā. Arī 2020.gadu sāksim skanīgi – no 13. līdz 19.janvārim Valmierā norisināsies Starptautiskais ziemas mūzikas festivāls. Šoreiz tam izvēlēts vadmotīvs “Gadsimti spēlējas”.

Starptautiskā ziemas mūzikas festivāla organizatori ir Valmieras Mūzikas skola sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību, Valmieras Kultūras centru un Valmieras 5.vidusskolu.

Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras pilsētas pašvaldības publicitātes vajadzībām.