VSAC “Rīga” pasākumā vērsa uzmanību uz sabiedrības aizspriedumiem par aprūpes centru bērniem

0

Ceturtdien Valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) “Rīga” filiālē “Teika” notika atvērtais pasākums “Uzbur prieku burbuļu pasakā”, kura mērķis bija mazināt sabiedrības aizspriedumus, kā arī atrast ģimeni katram aprūpes centra bērnam, aģentūrai LETA pastāstīja Labdarības fonda “Bērnu rīts” vadītāja Jaroslava Tomaševiča.

Pasākumā piedalījās bērni no VSAC “Rīga” filiālēm un viesu vidū bija arī uzņemošās ģimenes, brīvprātīgie, sabiedrībā zināmas personas un citi interesenti, kuriem nav vienaldzīgs bērnu liktenis, sacīja fonda vadītāja.

“Mūsu filiālē dzīvo bērni un jaunieši ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem. Kopumā šobrīd VSAC “Rīga” filiālēs “Teika”, “Pļavnieki” un “Rīga” ikdienu pavada 111 bērni vecumā no četriem līdz 18 gadiem. Katrs no šiem bērniem vēlas savu ģimeni, savu mammu un tēti,” sacīja VSAC “Rīga” filiāles “Teika” vadītāja Ilona Kunstberga.

Viņa uzsvēra, ka atvērtais pasākums ir lieliska iespēja brīvā atmosfērā iepazīties ar aprūpes centrā dzīvojošajiem bērniem, kā arī iespēja saskatīt un ieraudzīt “savu” bērnu.

Tomaševiča norādīja, ka šodien sabiedrības vērtības un morāle ir augstāka kā jebkad, tomēr vēl aizvien pastāv stereotipi un aizspriedumi, ja runa ir par bērniem no sociālās aprūpes centriem. “Šī pasākuma mērķis, pirmkārt un galvenokārt, bija dāvāt prieku bērniem. Taču vienlaikus tā bija iespēja arī atgādināt sabiedrībai nebūt aizspriedumainiem,” pauda fonda vadītāja.