Volfs: “Ja Hamiltons vēlas, viņš var beigt savu karjeru”

Toto Volfs un Lūiss Hamiltons. Foto: Motorsport.com

“Mercedes” komandas vadītājs Toto Volfs atzīst, ka viņu nesatrauc Lūisa Hamiltona iespējamais lēmums par “Formula 1” karjeras beigšanu. Šobrīd brits ir vienīgais, kurš vēl nav parakstījis līgumu par startēšanu 2021. gada sezonā.

Lai gan abas puses uzsvērušas, ka šajā jautājumā nekādas steigas nav, aizvien plašāk aizkulisēs tiek runāts, ka Hamiltons apsver iespēju noslēgt savu karjeru ar izcīnītiem septiņiem F1 pasaules čempiona tituliem. “Mercedes” apzinās, ka, lai gan Hamiltona aiziešana būtu zaudējums, sportists nav neaizstājams. To vienā no posmiem pērn pierādīja Džordžs Rasels, kurš aizstāja tobrīd ar “Covid-19” sasirgušo Hamiltonu un spēja cīnīties par uzvaru.

“Tas mani nepavisam neuztrauc, jo es vienmēr cienīšu Lūisa lēmumus, lai tas nozīmētu palikšanu ar mums ilgtermiņā vai aiziešanu no čempionāta, lai realizētu citas intereses,” saka Volfs.

Vēl viena versija stāsta, ka Hamiltons pieprasa lielāku algu un arī ietekmi komandā, kam “Mercedes” īsti nevēlas piekrist. Tikmēr Volfs uzsver, ka patiesībā Hamiltons nav tāds pilots, kurš uzskata, ka viss griežas ap viņu, lai gan dažbrīd tāds viedoklis medijos ir pazibējis.

“Būt labākajam, tas nozīmē būt gan ātrākajam, gan inteliģentākajam pilotam,” skaidro Volfs. “Tas ir pilots, kurš izprot, kā darbojas dinamika komandas iekšienē, kādas ir tās tehniskās iespējas un šīs organizācijas kopainā redz sevi pareizajā kontekstā, nevis ir kā saules sistēmas centrs, kur viss griežas ap tevi. Tāpat komandai absolūti jāstrādā pilota labā, lai sniegums izpaustos visās jomās – tas nozīmē gan inženierijas un komerciālo, gan politisko un komunikācijas pusi. Tikai tad visi riteņi spēj griezties.”

Ja Hamiltons beigtu karjeru, kā pirmais favorīts uz viņa vietu būtu Rasels, kurš pārstāv “Mercedes” komandas sadarbības partnerus “Williams”. Tāpat bez līguma uz 2021. gada sezonu ir Niko Hilkenbergs, kurš būtu spēcīgs papildinājums arī tādai vienībai kā “Mercedes”.

© 2008 – 2021, Sportacentrs.com