Vilnēvs: “Albons ir visu laiku sliktākais “Red Bull” pilots”

Alekss Albons. Foto: Red Bull Racing

1997. gada F1 pasaules čempions Žaks Vilnēvs nosaucis Aleksu Albonu par visu laiku sliktāko “Red Bull” pilotu, taču atklājis arī savu viedokli, kāpēc taizemietis turpina saglabāt savu vietu sastāvā.

Vien pirmajā posmā Austrijā parādījis, ka var iesaistīties cīņā par pirmo vietu, turpmākajās sacīkstēs Albons allaž bijis daudz lēnāks par Maksu Verstapenu un tikai vienreiz šosezon kāpis uz pjedestāla, kad guva trešo vietu Mudžello trasē. Kamēr Verstapens ar 162 punktiem kopvērtējumā ir trešais, Albona kontā pašlaik vien 64 punkti un tikai devītā pozīcija.

“Viņš nav pelnījis vietu šajā komandā,” intervijā itāļu “Sky Sport” atzina Vilnēvs. “Albons ir visu laiku sliktākais otrais pilots, kāds “Red Bull” ir bijis. Tomēr viņu aizsargā komandas vadība, un viņš vienmēr saņem uzticēšanos, bet Albons noteikti nav tāda līmeņa pilots, kādam būtu jābūt sacīkšu braucējam “Red Bull” vienībā. Viņš kļūst arvien sliktāks, neskatoties uz to, ka komanda turpina sniegt atbalstu.”

Vilnēvs arī paskaidro galveno iemeslu, kādēļ Albons aizvien vēl ir “Red Bull” sastāvā: “Viņš tur ir tikai dēļ savas pases. Taizemiešu uzņēmumam pieder puse no komandas, un tas viņu aizsargā.”

Kā zināms, puse no “Red Bull Racing” pieder tās dibinātājam Dītriham Matešicam, kamēr otra puse ir Taizemes miljardieru Jūvidiju ģimenes īpašumā.

Vilnēvs nesniedza atbildi uz jautājumu, kurš viņaprāt būtu labākais Albona aizvietotājs, bet izteicās par šī gada Moncas posma uzvarētāju Pjēru Gaslī, kuram reiz jau tika dota iespēja startēt “Red Bull” rindās.

“Viņš aizvien ir dusmīgs, ka jāturpina startēt “AlphaTauri” komandā, tāpēc brauc ļoti agresīvi,” norāda Vilnēvs. “To var redzēt pēc viņa braukšanas stila, bet šajā ziņā Gaslī viss ir kārtībā.”

© 2008 – 2020, Sportacentrs.com

Zaļā Josta - Reklāma