VID Nodokļu un muitas policija nodod kriminālvajāšanai personu par krāpšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielos apmēros

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde šī gada oktobrī Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja kriminālprocesu pret fizisku personu par pievienotās vērtības nodokļa pārmaksas izkrāpšanu un šo noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizēšanu lielos apmēros. 

Persona, kurai bija piešķirta pilnvara pārstāvēt uzņēmumu, izveidoja fiktīvu darījumu ķēdi, kuras mērķis bija segt nodokļu parādu un izkrāpt no valsts naudas līdzekļus lielā apmērā. Uzņēmums PVN deklarācijās norādīja faktiski nenotikušus darījumus, tādejādi nepamatoti palielinot no valsts budžeta atmaksājamo PVN pārmaksas summu vairāk kā 47 000 euro apmērā. Daļa no  izkrāptās PVN pārmaksas tika novirzīta iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu parāda segšanai, savukārt vairāk nekā 32 000 euro tika pārskaitīti fiktīvam uzņēmumam par faktiski nenotikušiem darījumiem ar mērķi legalizēt iegūtos finanšu līdzekļus.

 Uzņēmums darbojās telekomunikācijas jomā, un savas noziedzīgas darbības veica 2018.gada oktobrī un  novembrī. 

Kriminālprocess šogad oktobrī nosūtīts kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc noziedzīga nodarījuma pazīmēm, kas paredzētas Krimināllikuma 177.panta trešajā daļā par krāpšanu lielā apmērā un Krimināllikuma 195.panta trešajā daļā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā. Kriminālvajāšanu lūgts uzsākt pret vienu personu.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19.pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Zaļā Josta - Reklāma