VID Nodokļu un muitas policija aptur no ieslodzījuma vietas koordinētu narkotisko vielu kontrabandas grupējuma darbību

0

 Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas amatpersonas šā gada jūlijā apturēja personu grupas, kura, iespējams, veica narkotisko vai psihotropo vielu prekursoru kontrabandu un realizāciju lielā apmērā, darbību.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes (NMPP) darbinieki, pārbaudot tās rīcībā esošo informāciju, atklāja personu grupas, kura, iespējams, veica narkotisko un psihotropo vielu prekursoru kontrabandu un realizāciju, darbību. Noziedzīgā grupējuma darbību koordinēja divi ieslodzītie, kuri šobrīd izcieš piespriesto sodu par līdzīga rakstura noziegumiem.  

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros VID NMPP darbinieki veica vairākas kratīšanas iesaistīto personu dzīvesvietās  un ieslodzījuma vietā Rīgā, Jelgavā, Saulkrastos un Daugavpilī. Kratīšanu laikā tika atrasti un izņemti vairāki grami narkotiskās vielas, kura ,iespējams, satur   karfentanīlu, 60  “Clonazepam” tabletes, šļirces, svari, skaidra nauda 1950 eiro apmērā, kā arī pierakstu klades, mobilie telefoni un SIM kartes, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā.

Visām izņemtajām narkotiskajām un psihotropajām vielām nozīmēta ekspertīze.

No viena grama karfentanīla var izgatavot 1000 devas; šī viela ir 10 000 reižu stiprāka par morfīnu.

Saistībā ar personu grupas darbībām VID NMPP ir uzsākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 190.1panta 3.daļas1un 253.panta 3.daļas2. Kriminālprocesa ietvaros tika aizturētas trīs personas, tām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija netiek sniegta.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19.pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.