Mājas Foto VID muitas amatpersonas liedz ievest valstī 730 tūkstošus kontrabandas cigarešu

VID muitas amatpersonas liedz ievest valstī 730 tūkstošus kontrabandas cigarešu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kravas automobiļu un vilcienu kontroli, novērsa 730 200 cigarešu (36 510 paciņas) kontrabandu. Cigaretes bija noslēptas automobilī ar pārtikas produktu kravu, kā arī vilciena vagona konstrukcijās un šķeldā.  

Šī gada 20.februārī Pāternieku muitas kontroles punkta amatpersonas, pamatojoties uz muitas risku analīzes rezultātiem, novirzīja skenēšanai kādu kravas automobili. Pēc pavaddokumentiem tajā atradās krava ar makaronu izstrādājumiem, ātri vārāmajām nūdelēm un maisījumu kartupeļu biezputras pagatavošanai. Krava tika vesta no Krievijas, un to bija paredzēts nogādāt saņēmējam Kaļiņingradas apgabalā, Krievijā.

Izvērtējot transportlīdzekļa skenējumu attēlus, muitas amatpersonas konstatēja, ka kravā starp deklarēto preču iepakojumiem ir paslēpts liels daudzums kontrabandas cigarešu. Padziļinātās kontroles rezultātā tika izņemtas 499 800 cigaretes “Premjer” un 162 200 cigaretes “NZ Gold” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām. Kopējais kravā atklāto cigarešu daudzums ir 662 000 gab. (33 100 paciņas).

Tajā pašā dienā, 20.februārī, analizējot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena skenētos attēlus, Indras muitas kontroles punkta amatpersonām radās aizdomas par iespējamu nedeklarētu preci vagonā ar šķeldas kravu. Vilciena sastāvs tika nosūtīts uz Daugavpils preču staciju kontroles veikšanai. Atrokot šķeldu, kravā tika atklāti 40 000 cigarešu (2000 paciņas) “Premjer”. 

Savukārt 19.februārī Daugavpils preču stacijā, veicot kravas vilciena kontroli, muitas amatpersonas atklāja vagona konstrukcijā izveidotu kontrabandas cigarešu slēptuvi. Tajā atradās 28 200 cigaretes (1410 paciņas) “NZ Gold” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Valstij nenomaksāto nodokļu summa par izņemtajām cigaretēm ir aptuveni 115 tūkstoši eiro.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesu uzsākšanu.