VID muitas amatpersonas būvniecības materiālu kravā atklāj 9 miljonus kontrabandas cigarešu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kravas automašīnas kontroli, novērsa 9 048 800 cigarešu (452 440 paciņas) kontrabandu. Cigaretes bija noslēptas kravā starp fibrocementa plātnēm. 

2021.gada 6.septembrī Terehovas muitas kontroles punktā no Krievijas Federācijas iebrauca automašīna ar kravu  fibrocementa plātnes. Pamatojoties uz muitas risku analīzes rezultātiem, krava tika novirzīta skenēšanai. Izanalizējot skenētos attēlus, muitas ekspertiem radās aizdomas, ka no celtniecības materiālu plāksnēm ir izveidotas cigarešu slēptuves.

Kravas padziļinātās kontroles laikā muitas amatpersonas atklāja, ka fibrocementa plāksnes ir izmantotas tikai kā piesegs, lai mēģinātu Latvijā ievest kontrabandas cigarešu kravu. Kontroles rezultātā tika izņemtas 5 989 200 cigaretes “NZ Gold” un 3 059 600 cigaretes “Minsk Superslims” bez akcīzes markām. Kopā kravā atradās 9 048 800 cigaretes jeb 452 440 paciņas cigarešu.

Valstij nesamaksāto nodokļu summa par izņemtajām cigaretēm ir aptuveni 1,5 miljoni eiro.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietas materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmuma pieņemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu. 

Zaļā Josta - Reklāma