VID muitas amatpersonas atklāj 100 000 kontrabandas cigarešu kravas vilcienos 

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kravas vilcienu kontroli uz Latvijas un Baltkrievijas robežasnovērsa 100 000 cigarešu (5000 paciņas cigarešu) kontrabandu. Cigaretes bija paslēptas akmeņogļu un dzelzsrūdas granulu kravās.

Vakar, 2022. gada 19. jūnijā, Indras muitas kontroles punkta amatpersonām, veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena sastāva skenēto attēlu analīzi, radās aizdomas par nedeklarētu preču – cigarešu – pārvietošanu vagonā arakmeņogļu kravu. 

Veicot muitas fizisko kontroli, tabakas izstrādājumu klātbūtni apstiprināja arī muitas kinologs ar darba suni. Muitas amatpersonas konstatēja, ka akmeņoglēs ieraktas sešas kartona kastes ar cigaretēm “Queen Superslims”. Cigarešu izņemšanā piedalījās arī Valsts robežsardzesamatpersonas. Kontroles rezultātā tika izņemti 60 000 cigarešu (3000 paciņas) ar Baltkrievijas Republikas akcīzes preču markām. 

Arī 2022. gada 16. jūnijā vilciena sastāva skenēšanas un attēlu analīzes rezultātā Indras muitas kontroles punkta amatpersonas novērsa cigarešu kontrabandu no Baltkrievijas. Cigaretes bija paslēptas dzelzsrūdas granulu kravās. Sadarbojoties muitas un Valsts robežsardzesamatpersonām, tika izņemti 40 000 cigarešu“Queen Superslims” (2000 paciņas) ar Baltkrievijas Republikas akcīzes preču markām. 

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietumateriāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu. 

VID tīmekļvietnes sadaļā “Muita/Noderīgi/Kontrabandas cigaretes. Statistika” ir iespēja tiešsaistē izsekot, kāds ir atklātās kontrabandas apjoms šajā jomā.

Zaļā Josta - Reklāma