VID lūdz uzsākt kriminālvajāšanu pret personu par skaidras naudas nepatiesu deklarēšanu 30 845 eiro apmērā

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde Limbažu rajona prokuratūrai nodevusi kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai par liela apmēra skaidras naudas, ko, šķērsojot valsts robežu, ieved Latvijas Republikā vai izved no tās, nepatiesu deklarēšanu 30 845 eiro apmērā.

2020.gada septembrī VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas Latvijas un Igaunijas pierobežā, veicot kontroles pasākumus, pieprasīja Krievijas Federācijas pilsonim, izbraucot no Latvijas teritorijas, aizpildīt skaidras naudas deklarāciju.

Veicot padziļinātu muitas pārbaudi, tika konstatēts, ka persona nedeklarēja visu skaidro naudu. Par minēto faktu tika uzsākts kriminālprocess par skaidras naudas nepatiesu deklarēšanu.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika veiktas visas nepieciešamās izmeklēšanas darbības, lai iegūtu pietiekamu pierādījumu kopumu, un 2021. gada janvārī kriminālprocess tika nosūtīts Limbažu rajona prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc Krimināllikuma 1952.panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm – par liela apmēra skaidras naudas, ko, šķērsojot valsts robežu, ieved Latvijas Republikā vai izved no tās, nepatiesu deklarēšanu.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19.pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Zaļā Josta - Reklāma