“Viaplay” nodrošinās IHF handbola spēļu tiešraižu straumēšanu 

Poland's Rafal Przybylski tries to score during the Men's European Handball Championship main round day 2 Group II match between Poland and Norway in Bratislava, Slovakia on January 20, 2022. (Photo by VLADIMIR SIMICEK / AFP)

Viaplay Grupa un Starptautiskā Handbola federācija (IHF) noslēguši vienošanos, kura paredz, ka IHF handbola sacensību tiešraižu pārraides desmit valstīs līdz 2031. gadam nodrošinās straumēšanas platforma “Viaplay”. Turpmākajos gados rokasbumbas sporta veida faniem būs iespēja “Viaplay” platformā straumēt vairāk nekā 40 IHF turnīru, tai skaitā gaidāmos IHF sieviešu un vīriešu pasaules čempionātus. Tiešraides tiks nodrošinātas desmit valstīs – Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā, Somijā, Polijā, Nīderlandē, Lielbritānijā, Latvijā, Lietuvā un Igaunijā – šo valstu saraksts iekļauj arī  vairākas no pasaulē vadošajām handbola valstīm.

Vienošanās paredz, ka straumēšanas platformā “Viaplay” tiks pārraidīts pasaules čempionāts vīriešiem 2023. gadā (rīko Polija un Zviedrija), 2025. gadā (rīko Horvātija, Dānija un Norvēģija), 2027., 2029. un 2031. gadā. Kā arī pasaules čempionāts sievietēm 2023. gadā (rīko Dānija, Norvēģija un Zviedrija), 2025. gadā (rīko Vācija un Nīderlande), 2027., 2029. un 2031. gadā. Ievērojams skaits spēļu, tai skaitā, visas spēles ar komandām no “Viaplay” tirgiem, tiks nodrošinātas ar spēļu komentētājiem vietējās valodās. 

Turklāt “Viaplay” tagad pieder tiesības pārraidīt arī nākamos četrus pasaules junioru čempionātus sievietēm (U20) un pasaules jauniešu čempionātus sievietēm (U18), nākamos piecus pasaules junioru čempionātus vīriešiem (U21) un pasaules jauniešu čempionātus vīriešiem (U19), vīriešu un sieviešu pludmales handbola pasaules čempionātus 2024., 2026., 2028. un 2030. gadā, kā arī ikgadējo pludmales handbola pasaules tūri. Sadarbības starpnieks – SPORTFIVE. 

Pīters Norrelunds (Peter Nørrelund), Viaplay Grupas sporta direktors norāda: “Šī nozīmīgā vienošanās nodrošina, ka “Viaplay” pārraidīs pasaulē labāko handbolu spēļu tiešraides lielākajos sporta tirgos šajā desmitgadē un arī pēc tam. Dānija ir pašreizējā pasaules čempione handbolā vīriešiem, un četrkārtējā uzvarētāja Norvēģija ir neapšaubāma karaliene starp sieviešu izlasēm. Daudzi gaidāmie IHF turnīri būs arī mājas notikumi miljoniem mūsu skatītāju, kas vēl vairāk palielinās vietējo skatītāju un fanu interesi. Šobrīd šīs pārraidīšanas tiesības ir vienas no nozīmīgākajām, kuras tagad “Viaplay” ir nodrošinājis ilgtermiņā.”

“Mēs esam patiesi pagodināti izziņot, ka Starptautiskā Handbola federācija (SHF) ir apvienojusies spēkiem un sadarbosies ar Viaplay Grupu. Pateicoties mūsu sadarbībai ar oficiālo SHF televīzijas un mārketinga tiesību partneri SPORTFIVE, mums bija iespēja realizēt šo līgumu, kas ļaus mums vairot entuziasmu par handbola pasākumiem plašākam cilvēku un valstu lokam. Tikpat svarīga ir arī garantēta izcilā kvalitāte un ilgtermiņa sadarbība,” Dr. Hasans Moustafa (Dr. Hassan Moustafa), Starptautiskās Handbola federācijas prezidents. 

““Viaplay” ir ne tikai viens no straujāk augošajiem straumēšanas uzņēmumiem pasaulē, bet uzņēmums, kuram rūp arī handbols. Ar šo ilgtermiņa sadarbību, Starptautiskās Handbola federācijas senioru, junioru, jaunatnes un pludmales handbola pasaules čempionāti, ir tikuši pie uzticama partnera, kas pārraidīs pasaules labākās handbola sacīkstes. Tās tiks pārraidītas ne tikai pieprasītākajās handbola teritorijās, bet arī topošajos Eiropas handbola tirgos, un nodrošinās profesionālu un augsta profila platformu šim sporta veidam. Mēs lepojamies ar to, ka varējām būt starpnieki šai izcilajai partnerībai,” skaidro Karstens Mahlmans (Karsten Mahlmann), SPORTFIVE mediju vicaprezidents.

Viaplay Grupa iepriekš caur citu sadarbības līgumu bija guvusi raidtiesības SHF vīriešu un sieviešu pasaules čempionātiem Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā un Somijā 2023. un 2025. gadam.

Zaļā Josta - Reklāma