Veselības ministre brīdina par pulcēšanās iespējamu samazināšanu iekštelpās

"Ogre" pret "VEF Rīga". Foto: Renārs Koris/estlatbl.com

Latvijas ministru prezidents Krišjānis Kariņš, veselības ministre Ilze Viņķele un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologs Jurijs Perevoščikovs preses konferencē apstiprinājuši, ka ir pieņemts lēmums par sejas aizsegu obligātu izmantošanu sabiedriskajā transportā no 7. oktobra līdz 6. novembrim.

Veselības ministre Ilze Viņķele uzsvēra, ka pagaidām ir pieņemti tikai drošības mēri un tālāki soļi būs atkarīgi no tā, cik disciplinēti sabiedrībai izdosies šos mērus ievērot, lai samazinātu vai apturētu Covid-19 izplatību. Gadījumā, ja inficēšanās gadījumu tendence nebūs laba, var sekot prasība par sejas aizsega izmantošanu arī citās vietās, nevis tikai sabiedriskajā transportā. Sliktākajā gadījumā no drošības pasākumu stiprināšanas var nākties ķerties arī pie ierobežojumiem. Viņķele gan pauda, ka valdība šādus soļus spert nevēlas, jo tie ietekmē valsts ekonomiku, tādēļ aicināja sabiedrību izturēties atbildīgi un padomāt arī par mazo kafejnīcu un citu mazo uzņēmumu saimniekiem.

Kā pirmo iespējamo ierobežojošo soli Viņķele minēja pulcēšanās samazināšanu iekštelpās un pasākumos, kuros nav iespējams nodrošināt personalizētas sēdvietas un ievērot distancēšanos. Tai skaitā tas varētu ietekmēt sporta pasākumus iekštelpās. Viņķele bilda, ka šajā pēcpusdienā Valsts kancelejas un Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji veiks pārrunas tieši par sporta iekštelpu pasākumiem, taču konkrētu lēmumu pagaidām nav un to var nebūt arī tuvākajā laikā. Šobrīd iekštelpu pasākumos drīkst pulcēties līdz 1000 cilvēku. Ziņu aģentūra LETA informēja, ka Ministru kabineta ārkārtas sēdē Viņķele kā negatīvu piemēru piesaukusi kādu basketbola spēli iepriekšējā nedēļas nogalē, kurā neesot bijušas nodalītas vietas.

“Rīgas maratona” sakarā nekādu jaunu lēmumu nav, bet Viņķele atklāja, ka tuvākajās dienās maratona organizatori tiks aicināti uz sarunu, kurā runās par pašreizējo situāciju un to, vai ir nepieciešami kādi papildus drošības pasākumi.

Pilna preses konference

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fltvzinas%2Fvideos%2F981162875686722%2F&show_text=0&width=560

© 2008 – 2020, Sportacentrs.com

Zaļā Josta - Reklāma