Vēl līdz 10. janvārim iespēja apskatīt svētku izgaismojumu Rīgas apkaimju parkos

Vēl līdz 10. janvārim ir iespēja apskatīt svētku izgaismojumu Rīgas apkaimju parkos, dodoties pastaigā pa Ēbelmuižas parku Ziepniekkalnā, Dzegužkalnā, Sarkandaugavas kalna parkā, Pļavnieku Bērzu birzī, Anniņmuižas un Vec-Anniņmuižas parkā, kā arī Biķernieku meža alejā.

Viskrāšņāk parku izgaismojums redzams laikā, kad tiek iedegts pilsētas apgaismojums, bet, ņemot vērā valstī ieviestās stingrākas epidemioloģiskās drošības prasības, Rīgas pašvaldība par stundu samazinājusi svētku izgaismojuma eksponēšanas laiku.  Šonedēļ tas būs skatām katru vakaru līdz plkst. 21.00.

Ņemot vārā parku svētku noformējuma specifiku, gaismas objektu atrašanās vietu, izgaismojuma eksponēšanas laiks:

·     Gaismas pastaigu takā “Brīnumu meklējot” Anniņmuižas un Vec-Anniņmuižas parkā no plkst. 12.00 līdz plkst. 21.00;

·     Vides mākslas objekts “Sals” Pļavnieku Bērzu birzī no plkst. 16.00 līdz plkst. 21.00;

·     “Kā sniegi kalnu galotnēs” Raimonda Paula un Zigfrīda Muktupāvela Ziemassvētku koncertieraksta fragmenti Dzegužkalna parkā no plkst. 17.00  līdz plkst. 21.00;

·     “Planēta – Ēbelmuižas parks” Ēbelmuižas parkā no plkst. 16.00 līdz plkst. 21.00;

·     Projekts “Zvaigžņu dārzā” Sarkandaugavas kalna parkā no plkst.16.00 līdz 21.00;

·     “Atspoguļdārzs” Biķernieku meža alejā no plkst. 12.00 līdz plkst. 21.00.

Lūgums pastaigas laikā parkos ievērot valstī noteikto divu metru distancēšanos, lietot mutes un deguna aizsargmaskas, būt atbildīgiem pret sevi un citiem. Lielas drūzmēšanās gadījumā var nākties pārtraukt svētku apgaismojumu parkos. Rīgas pašvaldība un projektu īstenotāji lūdz iedzīvotājus šajā situācijā būt saprotošiem, un ievērot nedrūzmēšanās prasības.

Jau ziņots, ka pirmo reizi līdztekus pilsētas svētku ierastajam noformējumam galvaspilsētas centrā, svētku rotā iemirdzējušies arī seši parki un iecienītas pastaigu vietas Rīgas apkaimēs. 

Lai dažādotu un bagātinātu ikgadējo svētku pilsētvides noformējumu un vienlaicīgi atbalstītu radošo industriju uzņēmējus, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments izsludināja līdz šim nebijušu Ziemassvētku un Jaungada pilsētvides noformējuma projektu līdzfinansēšanas konkursu, kura rezultātā atbalstīti seši projekti.

Zaļā Josta - Reklāma