“Vastint Latvia” uzsāk daudzstāvu autostāvvietas būvniecību Mārupē

Nekustamo īpašumu attīstītājs “Vastint Latvia” uzsācis daudzstāvu autostāvvietas būvniecību Daibes ielā 27, Mārupē, kas nodrošinās automašīnu stāvvietu gan blakus esošo dzīvojamā kvartāla “Lindenholma” iemītniekiem un biroju ēku kompleksa “Business Garden Rīga” darbiniekiem un viesiem, gan arī būs pieejama apkārtnes iedzīvotājiem. Autostāvvieta tiks izbūvēta trīs stāvos un kopumā nodrošinās vietu vairāk nekā 400 automašīnām, paredzot 15 vietas transportam cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kā arī 27 vietas motocikliem. Plānotais būvniecības pabeigšanas laiks ir nākamā gada vasarā. 

2009. gadā Mārupes novada pašvaldībā tika apstiprināts detālplānojums “Vastint Latvia” attīstītajai teritorijai, kurā jau šobrīd ir izbūvēta pirmā  “Business Garden Rīga” biroja kompleksa kārta un pirmās kārtas būvniecība norit dzīvojamo ēku kvartālā “Lindenholma”. Topošā daudzstāvu autostāvvieta Daibes ielā 27, kuras projekta autori ir arhitektu birojs “Linia”, arhitekti Arvīds Līkops un Kristaps Blaubergs, ir daļa no esošās teritorijas attīstības plāna, nodrošinot kvalitatīvu, ilgtspējīgu un tuvējai apkārtnei draudzīgu infrastruktūru.  

“Projekta izstrādē tā mērķis bija rast balansu starp racionālu platību, tās lietošanas ērtumu un iekļaušanu apkārtējā vidē. Viens no galvenajiem uzdevumiem bija radīt būvi, kas ne tikai pilda savu funkciju, bet arī sniedz estētisku pievienoto vērtību esošajam kvartālam,” skaidro viens no projekta autoriem, arhitekts Arvīds Līkops. 

Būve tiks saglabāta atvērta, tādējādi nodrošinot dabīgu ventilāciju un samazinot enerģijas patēriņu. Jumta daļu plānots veidot tā, lai pasargātu lielāko daļu autostāvvietas augšējā stāva pret nokrišņiem un saules ietekmi, kā arī vizuāli samazinātu redzamo auto novietnes apjomu tuvumā esošo ēku augstāko stāvu iedzīvotājiem. Ēkā  tiks izvietotas gan atvērta tipa, gan slēdzamas velo novietnes un elektrisko auto uzlādes punkti. Lai nodrošinātu ēkas pieejamību, lietotāju ērtībai tajā tiks ierīkoti divi lifti.

Līdzīgi kā citos Vastint Latvia attīstos projektos, arī Daibes ielas autostāvvietā īpaša uzmanība pievērsta objekta labiekārtojumam, papildinot ēku ar bagātīgiem apstādījumiem, kam būs ne tikai vizuāla, bet arī praktiska funkcija. Plānots, ka gan distance un reljefs, gan koki un krūmi kombinācijā ar fasādes žalūzijām fiziski aizsegs būvi no tai piegulošajām ielām, mazinot trokšņu, dūmgāzu un auto gaismu ietekmi uz apkārtējo apbūvi. 

Zaļā Josta - Reklāma