Vastint Latvia saņēmis būvatļauju dzīvojamā kvartāla Lindenholma nākamo kārtu būvniecībai

Aizvadītā gada izskaņā nekustamo īpašumu attīstītājs “Vastint Latvia” saņēmis dzīvojamo ēku kvartāla Lindenholma nākamo kārtu būvatļaujas. Kvartāla tālāka attīstība paredz tehniskā projekta izstrādi, pēc kuras var tikt uzsākta ēku būvniecība. Projekta nākamajās kārtās tiks uzbūvētas trīspadsmit trīs līdz piecu stāvu ēkas ar 457 dzīvokļiem. Lindenholmas kvartālā kopumā būs vairāk nekā 660 dažādas konfigurācijas dzīvokļi. Šobrīd būvniecības fināla fāzē ir pirmās kārtas sešas dzīvojamās ēkas ar 209 dzīvokļiem iegādei vai īrei, kā arī neliela ēka ar komerctelpām. 

Lindenholma atrodas Rīgas pierobežā – Mārupē, kvartālā starp Kārļa Ulmaņa gatvi Rīgā un Daibes un Lielo ielu Mārupē. Tā koncepta pamatā ir vēlme apvienot pilsētai raksturīgās daudzdzīvokļu ēkas ar piepilsētas sajūtu un privātmājām raksturīgajiem elementiem. Dzīvojamais kvartāls ir veidots saskaņā ar Vastint grupas kvalitātes standartiem, kas paredz pārdomātus dzīvokļu plānojumus, kvalitatīvus un ilgtspējīgus apdares materiālus, augstāko – A klases energoefektīvitātes sertifikātu ēkām, kā arī privātās ārtelpas – līdz pat 13 m2 plašus balkonus vai terases katram dzīvoklim.

Lindenholmas viena no lielākajām vērtībām ir tās bagātīgā zaļā zona un labiekārtotie iekšpagalmi, kas būs pilnībā atvēlēti gājējiem. Jau šobrīd šeit iestādīti vairāk nekā 100 koki un 14 400 dažādu krūmu un augu. Ir izveidotas pastaigu un sporta zonas, kā arī rotaļu laukumi bērniem. Iedzīvotāju ērtībai, automašīnām vieta būs paredzēta topošajā daudzstāvu autostāvvietā, kas novietota blakus dzīvojamajām ēkām. 

“Šo projektu raksturo dabas tuvums un saikne ar ārtelpu, ko Lindenholmas iedzīvotājiem nodrošina izstrādātais ēku un apkārt esošās teritorijas plānojums,” skaidro Lindenholmas projekta autors, arhitektu biroja “Didrihsons arhitekti” arhitekts Gatis Didrihsonsun uzsver, ka “rūpīgi izvērtējot cilvēkiem būtisko un atmetot lieko, ir panākts optimāls balanss starp kvalitāti, estētiku un funkcionalitāti.”

Teritorija apkārt Lindenholmai šobrīd strauji attīstās, veidojot to kā pašpietiekamu dzīvojamo un biznesa kvartālu. Blakus Lindenholmai atrodas viens no lielākajiem biroju kompleksiem Pārdaugavā – “Business Garden Rīga”, kam šobrīd ir pabeigta pirmā kārta, bet jau šogad plānots uzsākt tā otrās kārtas būvniecību. Turpat blakus, Daibes 27 norit celtniecība daudzstāvu autostāvvietai, kas nodrošinās vietu automašīnām gan “Business Garden Rīga” darbiniekiem un viesiem, gan Lindenholmas iedzīvotājiem.