Vagonos ar čuguna kravām atklāj 180 000 kontrabandas cigarešu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kravas vilcienu kontroli uz Latvijas – Baltkrievijas robežas, vagonos ar čuguna kravām konstatēja 180 000 cigarešu (9000 paciņas cigarešu). Slēptuves palīdzēja atklāt muitas darba suņi, kas apmācīti tabakas izstrādājumu meklēšanā.  

Sestdien, 2023. gada 21. janvārī, Indras muitas kontroles punkta amatpersonas un muitas kinologs ar tabakas izstrādājumu meklēšanas darba suni, veicot no Baltkrievijas puses iebraukuša kravas vilciena kontroli, vairākos vagonos ar čuguna kravu konstatēja kontrabandas cigaretes. 

Zem čuguna gabaliem bija paslēptas kartona kastes, kurās atradās kopumā 50 000 cigarešu “NZ Gold” un “Premjer” (2500 paciņas cigarešu) ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām. 

Šī gada 20. janvārī muitas amatpersonas sadarbībā ar Valsts robežsardzes darbiniekiem, veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena sastāva pārbaudi, vairākos vagonos konstatēja nedeklarētas cigaretes. Slēptuves palīdzēja atklāt muitas darba suns. 

Fiziskās kontroles rezultātā tika izņemts 21 iepakojums ar kontrabandas cigaretēm. Kastēs atradās 130 000 cigarešu “NZ Gold” (6500 paciņas cigarešu) ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām. 

Valstij nesamaksāto nodokļu summa par šādu daudzumu cigarešu pārsniedz 35 000 eiro.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu. 

Zaļā Josta - Reklāma
Zaļā Josta - Reklāma