Vācijas hokeja prezidents lēš ”Deutschland Cup” zaudējumus 300 000 eiro apmērā

Francs Reindls. Foto: Imago/Scanpix

Vācijas hokeja federācijas prezidents Francs Reindls intervijā izdevumam ”Augsburger Allgemeine” apgalvoja, ka turnīra norise bez skatītājiem nesīs aptuveni 300 000 eiro lielus zaudējumus, kamēr lēmums par 2021. gada pasaules hokeja čempionātu tiks pieņemts novembrī.

No 5.- 8. novembrim Vācijā notiks ikgadējais ”Deutschland Cup”, kurā piedalīsies trīs komandas, ieskaitot Latvijas hokeja izlasi. Latvijas izlase būs vienīgā, kas dosies uz Vāciju. Vēl turnīrā piedalīsies Vācijas valstsvienība un vēl viena komanda, kas veidota no Vācijas hokejistiem. Kļuvis zināms, ka tā būs U23 izlase. Iepriekš no dalības “Deutschland Cup” atteicās vairākas izlases, ieskaitot Norvēģiju, Slovākiju un Šveici.

Vācijas hokeja federācijas prezidents Francs Reindls apgalvoja, ka ”Deutschland Cup” tiks aizvadīts ar zaudējumiem: ”Mēs vēlējāmies atgriezt Vācijas nacionālo izlasi uzmanības centrā. Šis ir par hokeja esamību un atspoguļošanu medijos. Turnīra zaudēsim vismaz 300 000 eiro, spēlējot bez līdzjutēju klātbūtnes. Bet mums arī ir jāpilda sponsoru un TV saistības. Mums bija jāļauj sanākt kopā nacionālai izlasei, rādīt hokeju sabiedrībai. Protams, mums ir finansiāli zaudējumi, bet atradīsim veidu, kā tos segt. Šogad ir mūsu pēdējais līguma gads ar Krēfeldi, bet esam ļoti apmierināti ar šo vietu. Domāju, ka mūsu pirmā opcija ir arī nākamgad šeit organizēt turnīru. Un pēc tam jau skatīsimies.”

Intervijā izdevumam ”Augsburger Allgemeine” federācijas prezidents arī atklāja, ka novembrī tiks pieņemts lēmums attiecībā par 2021. gada pasaules čempionātu: ”Latvija un Baltkrievija šim pasaules čempionātam pieteicās kopā. Ņemot vērā notikušās vēlēšanas Baltkrievijā un tur esošos protestus, Latvijas politiķi izdara spiedienu, lai atceltu čempionātu Baltkrievijā. Rīga nopietni gatavojas turnīram, un mums ar federāciju ir ļoti laba sadarbība. Covid-19 izraisītā situācija un politiskais faktors ir jāņem vērā lēmuma pieņemšanā. IIHF ir izveidojusi ekspertu padomi no dažādām sfērām kā sporta, politikas, veselības un drošības. Šī grupa mums sagatavos faktus un scenārijus lēmumam, lai novembrī varētu to pieņemt.”

Tikmēr par DEL līgu, kas joprojām nav sākusi savu sezonu, Reindls cer, ka drīzumā tas tiks darīts: ”Es sagaidu, ka DEL sezona tiks uzsākta. Nedomāju gan ,ka ar skatītājiem tribīnēs, vērojot to, kādi Covid-19 saslimušo skaits ir pie mums un citās Eiropas valstīs. Sezonas atcelšana man būtu ļoti nelabvēlīgs scenārijs. Sekas būtu dramatiskas ne tikai spēlētājiem un klubu darbiniekiem, bet arī pašām komandām. Tāpat tas var ietekmēt mūsu izlases sniegumu.”

© 2008 – 2020, Sportacentrs.com

Zaļā Josta - Reklāma