Uzstādot sliežu velosipēdu, attīstīs bijušo šaursliežu dzelzceļa līniju Zilākalnā

0

Kocēnu novada pašvaldība projektu konkursam pieteikusi ieceri “Minies pa sliedēm”, kas paredz sliežu velosipēda uzstādīšanu Zilākalna ciemā – bijušajā šaursliežu dzelzceļa līnijā, aģentūru LETA informēja novada domes sabiedrisko attiecību speciālists Kristers Blūms.

Projekta pieteikums iesniegts vietējās rīcības grupas biedrības “Vidzemes lauku partnerība “Brasla”” izsludinātajā projektu konkursā. Plānots, ka sliežu velosipēdi iekļausies Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centra kompleksajā piedāvājumā. 

Projekta kopējās izmaksas ir 20 000 eiro, no kuriem publiskais finansējums ir 18 000 eiro, bet Kocēnu novada domes finansējums ir 2000 eiro. Decembrī izsludināts iepirkums sliežu velosipēda izstrādāšanai un izgatavošanai, bet projekta realizācija plānota 2020.gadā, pauda Blūms.

Ņemot vērā, ka teritorija, kurā savulaik kursējis šaursliežu vilciens no Zilākalna ciema uz Žažēnu purvu un pēc tam uz Valmieras – Ainažu šaursliežu dzelzceļa līniju, pašlaik netiek izmantota un palēnām aizaug, tad šis projekts ienesīs jaunu dzīvību un jauninājumus uz šaursliežu dzelzceļa sliedēm, sacīja Blūms.

Ieviešot sliežu velosipēdus, gan ceļotājiem, gan vietējiem iedzīvotājiem būs iespēja izbaudīt, kā ir braukt pa šaursliežu dzelzceļu, uzsvēra pašvaldības pārstāvis. Iecerēts, ka šāds piedāvājums akcentēs dzelzceļa kādreizējo nozīmi kūdras izstrādē, kā arī kūdras purva darbību mūsdienās. Ikvienam būs iespēja fiziski aktīvi atpūsties un vērot, kā tiek izstrādāts purvs mūsdienās.

Sliežu velosipēds darbosies kā papildu vērtība ekskursijām Zilākalna ciemā. Šādas ekskursijas plāno piedāvāt Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrs, kurš galvenokārt sniegs informāciju par dabas objekta Zilākalna un apkārtējo kūdras purvu vēsturi, Zilākalna ciemu un tā rašanos, kas cieši saistās ar šaursliežu dzelzceļu un purvu izstrādi.

Šāda piedāvājuma radīšana un papildināšana ar parastu, jau ierastu ekskursiju pa Zilākalna ciemu, piesaistīs jaunus cilvēkus, kuriem vairāk interesē iepazīt vēsturi aktīvā veidā, pārliecināta pašvaldība. 

Plānots, ka tieši skolēni, jaunieši un aktīvi cilvēki būs galvenokārt šī jaunradītā produkta izmantotāji. Blūms uzsvēra, ka šīs ir arī auditorijas, ar kurām vēlas strādāt Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrs, jo tiek veidots piedāvājums, kas vērsts uz aktīvo atpūtu.

Valmieras Šaursliežu pievedceļa sabiedrību 1902.gadā dibināja Vidzemes muižnieki, dzelzceļa projekta autors bija Pauls Līvens. Pēdējo posmu Puikule-Dauguļi slēdza 2000.gadā, kad to pārstāja izmantot Zilākalna kūdras fabrika. Vēl nesen kustība tika atjaunota, lai izvestu izstrādāto kūdru no Žažēnu purva, taču pašlaik sliežu ceļš vairs netiek izmantots, jo ir uzbūvēts ceļš, lai smagās automašīnas varētu iebraukt purvā.

2018.gada nogalē Kocēnu novada tūrisma speciālists konstatēja, ka sliedes plāno demontēt. Pēc sarunas ar pašreizējo kūdras purva īpašnieku, darbi tika apstādināti ar norunu, ka sliedes netiks demontētas gadījumā, ja tās tiks izmantotas citā inovatīvā veidā. Tika domāti citi inovatīvi, vienkāršoti veidi, kā izmantot industriālo mantojumu, stāstīja Blūms.

Pēc viņa paustā, šāda sliežu velosipēdu izmantošana uz senajām sliedēm citviet pasaulē ir ļoti populāra, jo, pirmkārt, tas piedāvā izkustēties aktīvi, otrkārt, tas rada iespēju uzņēmējiem attīstīt sliežu velosipēdu tuvumā uzņēmējdarbību. Piemēram, Beļģijā, nobraucot ar sliežu velosipēdu, gala punktā ir beļģu vafeļu kiosks.