Uzlabos Rīgas civilās aizsardzības plānu

Piektdien, 25.septembrī, Rātsnamā notika Rīgas sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas sēde, kurā diskutēja par pilsētas gatavību krīžu situācijām un lēma par nākotnes uzdevumiem saistībā ar civilās aizsardzības sistēmas pilnveidošanu, kā arī  pārrunāja šajās dienās notiekošo militāro mācību cikla “Namejs 2020” norisi pilsētas administratīvajā teritorijā.

Rīgas domes priekšsēdētāja amata kandidāts Mārtiņš Staķis, kurš piedalījās minētajā sanāksmē, informēja, ka zemessardze un bruņotie spēki mācību laikā pilda savus kaujas uzdevumus.

“Krīzes situācijās pilsētas iedzīvotāji var palikt bez elektrības, bez ūdens un apkures, uz ielām var sākties haoss. Pašvaldībai ir jāveic savi uzdevumi, lai ar šādām situācijām tiktu galā. Tādēļ jau turpmākā pusgada laikā tiks papildināts un uzlabots Rīgas pilsētas civilās aizsardzības plāns, zemessardze ir  piedāvājusi savu palīdzību šī plāna uzlabošanai. Esam vienojušies, ka turpmāk biežāk rīkosim Civilās aizsardzības komisijas sēdes, pieaicinot tajās dažādu institūciju pārstāvjus, tai skaitā no nevalstiskajām organizācijām,“ norādīja M. Staķis.

Rīgas pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs Edvīns Balševics, kurš vadīja  Civilās aizsardzības komisijas sēdi, pateicās visiem iesaistītajiem un secināja, ka, kaut darāmā vēl daudz, Rīga kopumā ir labi sagatavojusies eventuālām krīzes situācijām.

Savukārt zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandieris pulkvežleitnants Aivars Krjukovs informēja, ka domes administrācijai un pašvaldības iestāžu vadītājiem bija iespēja iepazīt militāro mācību cikla “Namejs 2020” norisi no militārā skatu punkta, uzsverot, ka vēl viens aspekts, kas diskusijā tika ņemts vērā – Rīga nav atsevišķa pilsēta, Rīga ir daļa no visas valsts,  uz kurieni daudzi iedzīvotāji varētu pārvietoties krīzes situācijā. Šis ir viens no aspektiem, kas tika aktualizēts – sadarbība starp kaimiņu pašvaldībām, visām ministrijām un spēka struktūrām. 

Rīgas vicemēra amata kandidāte Linda Ozola: “Pašvaldībai bija ļoti nozīmīgi saprast, kas civilās aizsardzības jomā Rīgā ir paveikts līdz šim un kādi būs turpmākie izaicinājumi, ņemot vērā faktu, ka tuvākā pusgada laikā Rīgas pilsētas Civilās aizsardzības plāna veidošana un uzlabošana būs viena no manām darbības prioritātēm. Man bija prieks iepazīties ar visiem cilvēkiem ar kuriem kopā to darīsim un paldies Zemessardzei par izteikto atbalstu”

Sanāksmē piedalījās Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku, Rīgas domes iestāžu un uzņēmumu, pašvaldības un valsts policijas, kā arī dažādu valsts dienestu pārstāvji.

Zaļā Josta - Reklāma