Uz stundu pārtrauktajās Eiropas kausa sacensībās Cipulim devītā vieta, Kalenda trīs vietas zemāk

Latvijas bobslejists Emīls Cipulis. Foto: AP/Scanpix

Šodien Vācijas Altenbergas trasē notika Eiropas kausa trešais posms bobslejā. Divu braucienu kopsummā labākais no latviešiem izrādījās Emīls Cipulis kopā ar Matīsu Mikni, kuri ieņēma devīto vietu. Jēkaba Kalendas pilotētais divnieks finišēja trīs vietas zemāk. Pirmā brauciena laikā pēc vienas no britu ekipāžas kritiena sacensības tika pārtrauktas uz stundu.

Šodien Vācijas Altenbergas trasē notika trešais Eiropas kausa posms bobslejā, šoreiz piedaloties divnieka ekipāžām. Uz starta devās 24 ekipāžas, bet finišu sasniegt izdevās 22. Divas britu ekipāžas piedzīvoja kritienu, viena no tām (Džons Stenbridžs/Kajs Alasdeirs) pirmā brauciena laikā visnotaļ nopietni. Kā ziņo Latvijas Bobsleja un skeletona federācija, tika izsaukta ārkārtas medicīniskā dienesta helikopteri un sacensības uz stundu tika pārtrauktas.

Par sacensību uzvarētāju kļuva vācieša Adama Amoura pilotētais divnieks. Viņš par 0.07 sekundēm apsteidza itāli Patriku Baumgartneru, bet par 0.37 sekundēm tautieti Maksimiliānu Ilmanu. Labākais no latviešiem bija Emīls Cipulis, kurš kopā ar Matīsu Mikni finišēja devītajā vietā. Abos braucienos abiem padevās otrs labākais starts, bet kļūmes trasē neļāva ierindoties augstākā pozīcijā.

Cits pilots, Jēkabs Kalenda kopā ar Ivo Danu Kleinbergu, finišēja trīs vietas zemāk par Cipuli – 12. pozīcijā. Pirmajā braucienā viņš finišēja uzreiz aiz Cipuļa, desmitajā vietā, bet neveiksmīgs izrādījās otrais brauciens, kurā uzrādīts 14. ātrākais laiks un zaudētas divas pozīcijas.

Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis pēc pirmā brauciena novērtēja latviešu sniegumu: “Pat grūti teikt par tiem kritieniem, treniņos jau arī krita, bet tā ir Altenbergas ikdiena. Šodien tomēr daudz vairāk un turklāt arī smagi, ja jau helihopters pat ir klāt. Visu pārtrauca, mums arī bija neziņa, kas notiks tālāk. Par braukšanu pirmajā – jā, Cipuļa ekipāža stipri trāpīja apmalē jau pēc starta, pēc tam vēl dažas nianses. Par Kalendu varu teikt, ka kopumā godam, ņemot vērā tos viņa kritienus iepriekš treniņos.”

Rīt tajā pašā Altenbergas trasē gaidāms vēl viens Eiropas kausa posms divniekos, bet nedēļas nogalē, piektdien un sestdien, norisināsies sacensības četriniekos.

Eiropas kausa posms bobslejā Altenbergā

V.DivnieksValstsLaiks
1.A.Amours/B.ErtelsVācija1:52.00
2.P.Baumgartners/E.FantaziniItālija+0.07
3.M.Ilmans/F.VobetoVācija+0.37
4.M.Tentea/N.DaroziRumānija+0.73
4.H.Hanihofers/I.AmoursVācija+0.73
6.D.Dvoržāks/D.BurešsČehija+0.98
7.L.Zerns/M.KosoksVācija+1.01
8.M.Variola/H.ObouItālija+1.17
9.E.Cipulis/M.MiknisLatvija+1:30
10.N.Andrei/M.KalanceaRumānija+168
12.J.Kalenda/I.KleinbergsLatvija+2.22

© 2008 – 2022, Sportacentrs.com.

Zaļā Josta - Reklāma