Turpinās lapu nodošana apkaimēs; pirmajā nedēļā iedzīvotāji nodevuši 719 tonnas lapu

Līdz 27. novembrim nedēļas nogalēs un dažās vietās arī atsevišķās darba vietās, iedzīvotājiem būs iespējams bez maksas nodot savāktās kritušās koku un krūmu lapas. Iedzīvotāji pirmajā lapu nodošanas nedēļā no 22. oktobra līdz 26. oktobrim nodevuši 2396 kubikmetrus jeb 719 tonnas lapu.

Lapu nodošana līdz 27. novembrim, galvenokārt sestdienās un svētdienās, bet dažās vietās arī atsevišķās darba dienās. Pilns lapu nodošanas grafiks pieejams pašvaldības mājaslapā riga.lv.

No 29. oktobra ir veiktas izmaiņas lapu nodošanas punktu darba laikos Teikas punkta, Vecmīlgrāvja punkta un Centra punkta apkaimēs. Lūdzam, pirms došanās uz lapu nodošanas punktiem, iepriekš pārliecināties par to darba laiku.

Precīzākas lapu nodošanas punktu atrašanās vietas, kas darbosies no 29.oktobra līdz 2. novembrim jeb otrajā lapu nodošanas akcijas nedēļā, skatāmas kartē šeit.

Šogad lapas nevar nodot maisos – tās nodošanas punktos būs jāizber. Lapu izkraušana specializētajā atkritumu izvešanas transportā vai konteinerī iedzīvotājiem jāveic saviem spēkiem. Izbērtās lapas tiek nogādātas pašvaldības kapitālsabiedrību “Rīgas meži” un “Rīgas ūdens” izveidotajā bioloģisko atkritumu kompostēšanas vietā. Kompostēšanas vieta izveidota pie Vārnukroga, kur “Rīgas Ūdens” uzglabā notekūdeņu attīrīšanas procesā gūtās dūņas. Šeit no šī rudens nonāk Rīgas dārzos un parkos savāktie bioloģiskie atkritumi. Iegūtais komposts tiks izmantots Rīgas apstādījumu zemes bagātināšanai.

Iedzīvotājiem jāievēro, ka lapas nedrīkst iepriekš atvest un atstāt, kā arī lapām nedrīkst būt citu atkritumu piemaisījumu. Uz nodošanas punktiem nedrīkst vest nolietotu sadzīves tehniku, mēbeles vai būvgružus, vai lapas samaisīt ar sadzīves atkritumiem. 

Katrā no lapu savākšanas projekta norises dienām piedalīsies Rīgas domes Teritorijas labiekārtošanas pārvaldes pārstāvji, sekojot līdzi situācijai, koordinējot lapu nodošanu, kontrolējot specializētā atkritumu savākšanas transporta virzību, kā arī iespēju robežās palīdzot iedzīvotājiem, kuriem tas nepieciešams, izbērt lapas no maisiem.

Tāpat projekta norises laikā, kā arī pirms un pēc projektā noteiktajiem datumiem, lapu savākšanas punktos pastiprināti patrulēs Rīgas pašvaldības policija, lai novērstu vai ierobežotu nesankcionētu atkritumu – lapu izmešanu. Lapu savākšanas punktos plānots uzstādīt videonovērošanas kameras, lai novērstu nesankcionētu un noteiktajai kārtībai neatbilstošu lapu atstāšanu ārpus noteiktajām dienām un laikiem

Lūdzam ņemt vērā, ka Rīgas domes Teritorijas labiekārtošanas pārvalde: 

  • neveiks maisu izsniegšanu iedzīvotājiem nokritušo lapu savākšanai, maisi jāiegādājas pašiem par personīgajiem līdzekļiem;
  • nenodrošinās lapu maisu izvešanu no privātīpašumiem un to piegulošajām teritorijām;
  • nenovirzīs darbiniekus lapu savākšanas darbiem privātīpašumos.

Rīgas domes lapu nodošanas akciju organizē jau 11. gadu. Pērn iedzīvotāji nodevuši 2083 tonnas lapu, savukārt 2020. gadā – 1644 tonnas.

Neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt Rīgas domes Teritorijas labiekārtošanas pārvaldes:

  • Austrumu teritoriālās nodaļas (Rīgas Latgales priekšpilsēta) kontaktpersonām (darba dienās, darba laikā) – 6702605667026654;
  • Pārdaugavas teritoriālās nodaļas (Rīgas Kurzemes rajons un Zemgales priekšpilsēta) kontaktpersonām (darba dienās, darba laikā) – 671818746702614567037074 vai 67013578;
  • Ziemeļu teritoriālās nodaļas (Rīgas Vidzemes priekšpilsēta un Ziemeļu rajons) kontaktpersonām (darba dienās, darba laikā) – 6718189667105924 vai 67013565.

Informāciju sagatavoja: Edīte Matuseviča, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore

Zaļā Josta - Reklāma