TTT pirmā pretiniece Eirolīgā negaidīti nomaina galveno treneri

Eriks Suris divas reizes pēc kārtas ieveda "Uni Girona" basketbolistes FIBA Eirolīgā. Foto: Uni Girona

Basketbola klubs “Uni Girona” pirmdien, 2. novembrī, paziņoja par galvenā trenera maiņu. Līdzšinējā komandas stūrmaņa Erika Surisa vietā par jauno treneri apstiprināts Alfreds Julbe.

“Uni Girona” piecas sezonas pēc kārtas spēlēja Spānijas līgas finālā (2015-2019). Katalāņu klubs 2015. gada 23. aprīlī ar Elīnu Babkinu sastāvā pirmo reizi triumfēja Spānijas čempionātā. Nākamajās trīs sezonās Žironas basketbolistes finālā līdz divām uzvarām atzina Salamankas “Avenida” pārākumu, bet 2019. gadā izcīnīja otro titulu.

Eriks Suris klubā ieradās 2016. gadā, pirms tam divus gadus EBA līgā nostrādājot ar “Salt” un GEIEG vienībām. Pirmajās divās sezonās Žironā viņa komanda divas reizes cīnījās Spānijas finālā un divas reizes sasniedza Karalienes kausa finālu. Trešajā sezonā Spānijas čempiones titulam tika pievienots kārtējais fināls Karalienes kausā un Eiropas kausa fināls, kā arī ceļazīme uz Eirolīgu.

Pērn “Uni Girona” otro reizi kluba vēsturē startēja Eirolīgā, ar bilanci 6-8 izcīnot sesto vietu B grupā un nopelnot iespēju spēlēt Eiropas kausa ceturtdaļfinālā. Marta vidū sezona tika pārtraukta – arī Spānijas čempionātā.

Katalāņu klubs ieguva tiesības spēlēt Eirolīgas kvalifikācijā. Pagājušajā trešdienā, 28. oktobrī, Žirona pieveica Rumānijas labāko klubu “SIC Sepsi” un rezervēja ceļazīmi uz pamatturnīru, nonākot vienā grupā ar “TTT Rīga”, Jekaterinburgas UGMK un Itālijas vienību “Famila Schio”. Papildus tam “Uni Girona” 29. novembrī – 5. decembrī rīkos pirmo no diviem sabraukumiem.

Surisa vadībā komanda divas reizes iekļuva Eirolīgā, taču kluba valde nolēma neturpināt sadarbību ar treneri. Viņa vietā stāsies 60 gadus vecais speciālists Alfreds Julbe. Treneris vadījis četrus ACB līgas klubus – Badalonas “Joventut”, “Zaragoza”, “Valvi Girona” un “Caceres”.

Julbe nesenā pagātnē trenēja “Barcelona” otro komandu, kā arī vadīja Ēģiptes vīriešu valstsvienību (2019) un Francijas klubu “CSP Limoges” (2019).

© 2008 – 2020, Sportacentrs.com

Zaļā Josta - Reklāma