Trīs veidi, kā pateikt paldies par suņa beznosacījuma mīlestību

couple of dogs in love sleeping together under the blanket in bed in heart form, warm and cozy and cuddly

Suņi ļoti labi saprot saimniekus, un ne velti uzskata, ka suns ir cilvēka labākais draugs. Līdz ar to dabīga ir saimnieka vēlme pateikties sunim par šo beznosacījuma mīlestību, pārliecinājusies Doggy Joy suņu kārumu ražotāja SIA PetFest izpilddirektore Ilze Lāta. 

Veltīt sunim dārgāko – savu laiku! 

Aizvadītajos gados tolerance pret suņiem sabiedriskās vietās ir uzlabojusies, un daudzi suņu saimnieki ar saviem mīluļiem visur dodas kopā – pastaigās, uz darbu birojā, atvaļinājuma ceļojumā. Ja šāda iespēja nav, un suns dienas lielāko daļu pavada mājās, tad noteikti novērtēs garākas pastaigas vakarā un nedēļu nogalēs. Suņi skaidri zina, kāds ir došanās laukā rituāls, un lielākā daļa priecājas, ja ir iespēja apgūt jaunus maršrutus. Lielākoties suņiem patīk arī saimnieka fiziski pieskārieni – samīļošana. Zinātnieki aizvien pēta cilvēka attiecības, komunicēšanu ar suni, un līdzšinējie rezultāti liecina, ka kopā būšanas process nāk par labu abiem! 

Garšīgs un reizē vērtīgs paldies

Lai arī suņu kārums no gaļas biežāk tiek pasniegts kā balva par paklausību – ikdienišķām darbībām, kad suns tiek aicināts apstāties, sēdēt, gulēt, atnākt, tomēr reizēm ir vērts viņu pacienāt tāpat vien – par kopā būšanu un beznosacījuma mīlestību, ko četrkājainais draugs mums ikdienā sniedz. Daudzi suņi ir alerģiski un gabaliņš desas no brokastu galda šādiem dzīvniekiem būs tikai mirkļa iepriecinājums, bet kopumā var kalpot par labu alerģijas saasinājumam. Jāievēro, ka atsevišķi suņu kārumi ir piemērotāki mazajiem suņiem, citi lielo un vidējo šķirņu suņiem.  

Komforts bez pārspīlējuma 

Saimnieki galvenokārt cenšas parūpēties par savu suni pēc labākās sirdsapziņas, bet mīlestības izpaušanai nevajadzētu būt pārspīlētai. Vērts iejusties suņa ādā un padomāt, ka esam kopā ar dzīvu būtni, nevis bezemociju lelli, kurai lakot nagus vai nemitīgi pārģērbt. Sunim pietiek ar vienkāršu, viņa augumam un šķirnes īpatnībām atbilstošu guļvietu, regulāru ēdienu atbilstošā daudzumā, pieejamu ūdeni padzerties un iespēju pabūt brīvā dabā. Ikdienā diemžēl redzams, ka daudzi suņi tiek pārbaroti. Ja vēl ir maz kustību, viņi aptaukojas, saasinās veselības problēmas. Var pasmaidīt par suņu trenažieriem formas atgūšanai, bet tā pasaulē ir pieprasīta realitāte.