TOP 3 pieprasītākie vegānu produkti “Maxima” 2019. gadā

0

Lai cilvēkus mudinātu ēst vegānu maltītes, vienlaicīgi mazinot pārtikas industrijas ietekmi uz vidi, Lielbritānijas bezpeļņas organizācija janvāri izsludinājusi par vegānvāri mēnesi (veganuary – vārds, kas radies no vegan un January (angļu val.) apvienojuma), tādējādi aizsākot jaunu kustību visā pasaulē. Arī “Maxima” pircēju vidū ik gadu vērojams pieprasījuma pieaugums pēc veģetāriešu un vegānu pārtikas produktiem: 2019. gada populārākie produkti bijuši “Frankfurtes” cīsiņi, “Berief” ekoloģiskais auzu dzēriens bez piedevām un sojas pupiņu siers tofu. Lielākais pieprasījuma pieaugums bijis tieši ekoloģiskajam auzu dzērienam – tas audzis teju 3 reizes.

Šobrīd 29 “Maxima” veikalos visā Latvijā, kā arī internetveikalā www.barbora.lv, pieejami 100 dažādi specializētie veģetāriešu un vegānu pārtikas produkti, piemēram, vegānu lazanja, tofu, cīsiņi, kā arī papildus šiem 100 produktiem veikalā ir ļoti plašs sortiments produktu, kas atbilstoši arī vegāniem un veģetāriešiem – augļi, dārzeņi, turku zirņi, konservētas pupiņas, u.c produkti.

“Sekojam līdz iedzīvotāju ēšanas paradumiem un tendencēm visā pasaulē, tāpēc regulāri pilnveidojam sortimentu un arī turpmāk papildināsim veģetāriešu un vegānu produktu klāstu, nodrošinot daudzveidīgu specializēto produktu izvēli. Šo produktu pieprasījumu veicina klientu vēlme izmēģināt ko jaunu, kā arī uz mūsu sortimentu iespaidu atstāj cilvēku vēlme apskatīt pasauli, iepazīstot jaunas kultūras un ēdienus – blakus ierastajām tradicionālajām receptēm klienti vēlas iegādāties arī arvien daudzveidīgākus produktus no visas pasaules,  uzsver  “Maxima Latvija” valdes loceklis Viktors Troicins.

Lielākais pieprasījuma pieaugums 2019. gadā, attiecībā pret 2018. gadu, bijis ekoloģiskajam auzu dzērienam “Berief” bez piedevām, pēc kura pieprasījums teju trīskāršojies (185%). Otrs straujākais pieprasījuma pieaugums bijis vegānu picai “Chedar” ar sieru un olīvām. Savukārt pēc vegānu saldējuma “Casa Del Gelato” ar vaniļas garšu pieprasījums pieaudzis par 152%.