“Tele2”: iedzīvotāji atgriežas pie pavasara ieradumiem, samazinot došanos ārpus mājām

Mobilo sakaru operatora “Tele2” dati liecina, ka Latvijas iedzīvotāji pakāpeniski atgriežas pie tiem paradumiem, kas bija pavasarī, kad pirmo reizi tika ieviesti dažādi ierobežojumi. Pēc mobilo datu lietošanas ir redzams, ka samazinās kustība no Rīgas mikrorajoniem uz pilsētas centru un no Pierīgas pilsētām uz galvaspilsētu. Tāpat ir novērojams datu patēriņa kritums lielveikalos, kas nozīmē, ka cilvēki retāk tos apmeklē. 

“Pavasarī novērojām, ka kritums, ar kādu samazinājās cilvēku kustība, bija ļoti straujš. Vērtējot mobilo datu patēriņu, varējām redzēt, ka pārvietošanās no mikrorajoniem un Pierīgas uz galvaspilsētas centru samazinājās par aptuveni 50 līdz 60 procentiem, salīdzinot ar laiku pirms ārkārtējās situācijas. Arī šobrīd ir novērojams kritums, bet tas ir krietni vien lēzenāks – aptuveni 30% robežās,” saka “Tele2” komercdirektors Raivo Rosts. “Šie dati liecina, ka cilvēki sāk kļūt piesardzīgi un vairāk uzturas mājās, jo daudzi uzņēmumi, kas vasarā atgriezās birojos, atkal lemj par labu darbam attālināti, kā arī klātienes mācības skolās un augstskolās ir ierobežotas.”

Pavasarī, vērtējot mobilo datu patēriņu lielveikalos, varēja novērot, ka tas samazinājās par 80-85%. Šobrīd kritums, salīdzinot ar vasaras mēnešiem, kad cilvēka plūsma veikalos atkal bija lielāka, ir 50%.

“Noteikti ir vērts atzīmēt, ka cilvēku kustība uz Rīgas centru rudens sākumā tā arī neatgriezās pirms Covid-19 laikā un bija par 20% mazāka nekā, piemēram, februārī. Tas varētu liecināt par tendenci, ka arī nākotnē daudzi turpinās strādāt pilnībā vai daļēji attālināti,” atzīst R.Rosts.

Kā atzīst uzņēmumā, pavasarī bija novērojams, ka cilvēki daudz laicīgāk devās uz savām vasarnīcām vai vasaras mājām, jo daudzi strādāja un mācījās attālināti. Rudens sākumā bija novērojams, ka cilvēki atgriezās pilsētās, bet šobrīd atkal ir novērojams, ka datu patēriņš pieaug vietās, kur parasti tas ir lielāks vasaras laikā vai ārpus darba laika.

Zaļā Josta - Reklāma