“Tele2”: datu patēriņš 5G tīklā palielinājies par 500%

Telecommunication manual high worker engineer installing new 3g 4g LTE antenna on tall mobile base station (communication tower) in the middle of european forest, high angle of view. Working at height. Telecommunication masts and towers are typically tall structures designed to support antennas for telecommunications and broadcasting. Drone point of view.

Daudzpakalpojumu uzņēmuma “Tele2” dati liecina, ka datu patēriņš 5G tīklā no šī gada sākuma ir palielinājies par 500%. Savukārt klientu skaits, kas ikdienā izmanto viedierīces, kas atbalsta 5G tehnoloģiju, sasniedz jau vairāk nekā 32 000.

Kā atzīmē “Tele2”, tad aktīvākie 5G tīkla lietotāji ir klienti Daugavpilī, Olainē, Rīgā un Mārupē. 

“Kopš pavasara mēs esam ļoti aktīvi sākuši izvērst 5G tīklu visā Latvijā. Šobrīd tas ir pieejams jau 39 apdzīvotās vietās un bāzes staciju skaits turpina pieaugt,” stāsta “Tele2” tehniskā direktore Līga Krūmiņa. “Kā redzam pēc statistikas datiem, klienti labprāt izmanto iespēju pieslēgties 5G tīklam. Par to liecina arī 5G ierīču pārdošanas apjoma pieaugums – pieaug gan pārdoto 5G viedtelefonu, gan rūteru skaits. Piemēram, pārdoto 5G rūteru skaits no šī gada sākuma palielinājies par 475%.”

“Tele2” jau iepriekš ziņoja, ka ieguvēji no 5G tīkla izvēršanas ir ne tikai tie klienti, kuri izmanto 5G tehnoloģiju, bet arī 4G tīkla lietotāji, jo “Tele2” 5G tīklu primāri izvērš vietās, kur nepieciešama papildu kapacitāte 4G tīklā.

“Tele2” 5G tīkls darbojas Aizputē, Baldonē, Baložos, Bauskā, Brodos, Bukaišos, Daugavpilī, Dāliņos (Bauskas novads), Dalbē (Jelgavas novads), Dobelē, Gulbenē, Iecavā, Jāņupē (Olaines novads), Jaunpiebalgā, Jēkabpilī, Jelgavā, Jūrmalā, Kuldīgā, Liepājā, Līčos (Ropažu novads), Līvānos, Mārupē, Ogrē, Olainē, Rēzeknē, Rīgā, Sabilē, Salaspilī, Saldū, Salacgrīvā, Sauriešos, Siguldā, Sunīšos, Talsos, Tārgalē, Tērvetē, Tukumā, Valmierā un Ventspilī. Visstraujāk 5G pārklājums palielinās Rīgā, un 5G stacijas tagad ir ne tikai galvaspilsētas centrā, bet arī Bolderājā, Imantā, Ķengaragā, Mūkusalā, Vecmīlgrāvī un citviet.

Zaļā Josta - Reklāma