Spānija 13 gadu laikā jau ceturto reizi kļūst par Eiropas čempioni

Spānija - 2022. gada Eiropas čempioni basketbolā. Foto: FIBA

Vācijas galvaspilsētā Berlīnē ar Spānijas un Francijas dueli šovakar noslēdzas Eiropas čempionāts basketbolā. Par jauno čempioni kļuva Spānija, kas finālā savu pretinieci Franciju pieveica ar rezultātu 88:76.

Spānijas panākumu kaldināja Huančo Ernagomess, kurš laukumā devās kā rezervists. Viņa kontā 27 punkti (1p. 2/2, 2p. 2/2, 3p. 7/9), piecas atlēkušās bumbas un divas pārtvertas piespēles.

Viņa brālis Villijs Ernagomess komandas bilancei pievienoja 14 punktus (1p. 4/6, 2p. 5/14). Viņa bagāžā arī astoņas atlēkušās bumbas. Tieši viņu atzina par visa turnīra vērtīgāko basketbolistu.

Franciju no zaudējuma tikmēr neglāba pat Evans Fournjē, kurš guva 23 punktus (1p. 5/5, 2p. 3/6, 3p. 4/8), savāca trīs atlēkušās bumbas, atdeva divas piespēles un pārtvēra vienu bumbu.

Lai gan rezultātu atklāja franči, pašu spēli veiksmīgāk iesāka spāņi. Viņi ātri vien pārņēma kontroli pār maču un pēc pirmajām desmit minūtēm atradās vadībā ar deviņu punktu pārsvaru.

Otro ceturksni Francija iesāka ar zonas aizsardzību, taču rezultātu tas īsti nenesa. Spāņi ar letālu precizitāti turpināja atrauties un uz brīdi atradās vadībā ar +21.Pirmā puslaika izskaņā franči gan deficītu samazināja līdz desmit punktiem.

Spāņi pirmajā puslaikā realizēja deviņus no 14 trejačiem.

Otrajā puslaikā abas komandas demonstrēja līdzvērtīgu sniegumu. Sākotnēji franči samazināja deficītu līdz trim punktiem, taču pēcāk spāņi atkal spēja atrauties. Pirms izšķirošajām desmit minūtēm 66:57 par labu Spānijai.

Ceturtās ceturtdaļas ievads vēl bija līdzvērtīgs, taču pamatlaika izskaņā spāņi atkal palielināja savu pārsvaru. Spānija triumfēja ar +12 un izcīnīja Eiropas čempionāta zeltu.

Spānijas uzvaras atslēga bija lieliskā precizitāte no distances. Izlase realizēja 15 no 31 tālmetiena (48% precizitāte).

Spānija par Eiropas čempioni kļuva jau ceturto reizi. Jāpiemin, ka visi tituli izcīnīti pēdējo 13 gadu laikā. Pēdējos septiņos EČ Spānija izcīnījusi četrus zeltus, vienu sudrabu un divas bronzas.

Spānijas izlases kapteinis Rūdijs Fernandess pēc izcīnītā titula mirka asarās, nēsājot pirms turnīra atskaitītā Serhio Juļa kreklu.

Jāpiemin, ka šo spēli tiesāja arī latviešu soģis Mārtiņš Kozlovskis.

Bronzas godalgas tikmēr izcīnīja finālturnīra rīkotāja Vācija, kas ar rezultātu 82:69 apspēlēja Poliju.

© 2008 – 2022, Sportacentrs.com

Zaļā Josta - Reklāma