Somija no piektdienas slēgs robežas Krievijas pilsoņiem ar Šengenas zonas tūristu vīzām

Somija no pusnakts aizliegs ieceļot valstī Krievijas pilsoņiem ar Šengenas zonas tūristu vīzām, ceturtdien paziņojis Somijas ārlietu ministrs Peka Hāvisto.

Somija šomēnes jau krasi ierobežoja tūristu vīzu izsniegšanu Krievijas pilsoņiem. Taču viņi turpināja ieceļot Somijā ar vīzām, ko izsniegušas citas Šengenas zonā esošās ES valstis.

“Lēmuma mērķis ir pilnībā novērst pašreizējo situāciju, kāda vērojama Krievijas tūrismā uz Somiju, un ar to saistīto tranzītu caur Somiju,” preses konferencē paziņoja Hāvisto.

Hāvisto šo lēmumu pamatoja ar kaitējumu Somijas starptautiskajām attiecībām un paziņoja, ka Krievijas izsludinātajai mobilizācijai bijusi liela ietekme uz Somijas lēmumu.

Nelikumīgie referendumi Ukrainā un iespējamā “Nord Stream” cauruļvadu sabotāža Baltijas jūrā tikai pastiprinājušas bažas, sacīja Hāvisto.

Krievijas pilsoņi arī turpmāk varēs ieceļot Somijā, lai apciemotu ģimenes locekļus, strādātu vai studētu, kā arī būs izņēmumi gadījumos, kas saistīti ar cilvēktiesībām un humāniem apsvērumiem.

Somijas iekšlietu ministre Krista Mikonena pieļauj, ka jaunie noteikumi novedīs pie lielāka patvēruma lūguma skaita un vairāk nelegālu robežas šķērsošanas gadījumu.

Ministre norādīja, ka iesaukšana armijā nav pamats patvēruma pieprasīšanai, ja vien, piemēram, nav iespējams pierādīt, ka persona var tikt piespiesta pastrādāt kara noziegumus vai tikt pakļauta nesamērīgam sodam.

Zaļā Josta - Reklāma