Silovs sezonu sāk ar iekļūšanu PK posma masu starta finālā

Haralds Silovs grupas priekšā. Foto: Imago Images/Scanpix

Nīderlandes pilsētā Hērenvenā sācies Pasaules kausa izcīņas pirmais posms ātrslidošanā. Pusfinālā sacensībās ar masu startu piedalījās arī Latvijas labākais ātrslidotājs Haralds Silovs, izcīnot piekto vietu un kvalificējoties finālam.

Aizvadītajā nedēļas nogalē Hērenvenā risinājās Eiropas čempionāts daudzcīņā un sprinta distancēs. Nevienā no veidiem šoreiz nepiedalījās Latvijas labākais ātrslidotājs Haralds Silovs. Pēdējās sezonās viņam vislabāk veicies sacensībās ar masu startu, tāpēc nav pārsteigums, ka jauno sezonu viņš sāka ar cīņu par vietu Pasaules kausa pirmā posma finālsacensībās tieši šajā ātrslidošanas disciplīnā. Pagājušajā sezonā viņš ierindojās septītajā vietā gan pasaules čempionātā, gan Pasaules kausa fināla posmā.

Silovs startēja otrajā pusfinālā, kurā vajadzēja iekļūt starp astoņiem labākajiem, lai kvalificētos sestdien paredzētajām fināla sacensībām. Ātrslidotājiem kopā bija jāveic 16 apļi, ik pēc četriem sadalot sprinta punktus. Silovs nedomāja gaidīt un bija aktīvs jau cīņā par pirmajiem punktiem, starpfinišu šķērsojot kā trešais un tiekot pie viena punkta, kamēr trīs paņēma šveicietis Livio Vengers, bet divi tika Andrea Džiovanini no Itālijas. Astotajā aplīSilovs uzrādīja piekto rezultātu, kas neļāva tikt pie ekstra punktiem, tos attiecīgi paņemot dānim Filipam Dē Šmitam, Dmitrijam Morozovam no Kazahstānas un Arjanam Strutingam no Nīderlandes.

Cīnoties par trim punktiem 12. aplī, visiem pa priekšu aizsteidzās Morozovs, bet par diviem punktiem labi pacīnījās Silovs, atstājot uzreiz aiz sevis Džiovanini. Nespējuši tikt pie sprinta punktiem, pretī lielajiem punktiem pēdējos divos apļos steidzās sacensību favorīti. Slidojumā uzvaru, par ko pienākas 60 punkti, izcīnīja Arjans Strutinga, bet aiz viņa finiša līniju šķērsoja Džoijs Mantija no ASV, tiekot pie 40 punktiem. Trešā vieta tika Daņilam Semerikovam no Krievijas, par ko pienākas 40 punkti. Haralds Silovs nodrošināja savu vietu finālsacensībās ar piekto vietu finišā, kas deva papildus sešus punktus un arī piekto vietu pusfinālā kopumā, latvietim tiekot pie deviņiem punktiem.

Sestdien paredzēta plaša sacensību programma individuālajās distancēs, bet dienas noslēgumā plkst. 18:21 paredzētas finālsacensības masu startā.

© 2008 – 2021, Sportacentrs.com

Zaļā Josta - Reklāma