Šifrina kalnu slēpošanā izcīnījusi 50.uzvaru slalomā un 80.uzvaru PK posmos

Mikeila Šifrina. Foto: AFP/Scanpix

Amerikāņu sportiste Mikeila Šifrina ceturtdien Austrijā Pasaules kausa izcīņas (PK) posmā kalnu slēpošanā dominēja slalomā un kļuva par pirmo kalnu slēpotāju, kas uzvarējusi 50 PK sacensībās vienā disciplīnā.

Šifrina Zemmeringā izcīnīja savu trešo uzvaru tikpat dienu laikā, pievienojot divām uzvarām milzu slalomā arī uzvaru slalomā.

Viņa abas trases veica minūtē un 43,26 sekundēs, par 0,29 sekundēm apsteidzot tautieti Polu Molcenu un par 0,34 sekundēm – vācieti Lenu Dirru.

Šifrīnai karjerā tagad ir 80 PK posmu uzvaras, tikai par divām uzvarām atpaliekot no tautietes Lindsijas Vonas, kurai pieder sieviešu sacensību rekords – 82 uzvaras.

Tāpat amerikāniete vairs tikai par sešām uzvarām atpaliek no absolūtā kalnu slēpošanas rekorda, kas ar 86 uzvarām pieder zviedru izcilniekam Ingemārs Stenmarkam.

27 gadus vecā Šifrina nākamnedēļ, kad notiks divas slaloma sacensības Zagrebā un divi milzu slalomi Slovēnijas trasē Krajnska Gorā, var labot Vonas rekordu.

50 uzvaras vienā disciplīnā ir labākais sasniegums, Vonai izcīnot 43 uzvaras nobraucienā un Stenmarkam 46 panākumus – milzu slalomā.

Šifrina pirmo uzvaru slalomā guva 17 gadu vecumā, 2012.gada 20.decembrī svinot panākumu Zviedrijas trasē Orē.

“Es nezinu, ko teikt par 80 uzvarām. Tas ir neticami,” Šifrina neslēpa emocijas.

Ceturtdienas panākums Šifrinai bija trešā sezonas uzvara slalomā un sestā uzvara PK posmos šosezon.

Pasaules kausa līdere kopvērtējumā ar 875 punktiem par 369 punktiem apsteidz slovākieti Petru Vlhovu.

Slalomā ar 425 punktiem viņa par 55 punktiem apsteidz šveicieti Vendiju Holdeneri, bet milzu slalomā Šifrina ar 260 punktiem ir otrā aiz itālietes Martas Basino, kurai ir par 40 punktiem vairāk.

© 2008 – 2022, Sportacentrs.com

Zaļā Josta - Reklāma