Seniori – vispatriotiskākie produktu izvēlē

0

Vecāka gadagājuma cilvēki biežāk nekā citas vecuma grupas izvēlas Latvijas ražotāju produkciju – priekšroku pašmāju ražotai pārtikai pēdējā gada laikā devuši 33% iedzīvotāju vecumā no 64 līdz 75 gadiem, liecina jaunākā nozares apskata “Maxima mazumtirdzniecības kompass” pētījuma rezultāti. Savukārt jaunieši vairāk uzmanības pievērš veselīgākas pārtikas iegādei neatkarīgi no tās ražotāja – gandrīz 30% vecumā no 18 līdz 24 gadiem atzinuši, ka pēdējo 12 mēnešu laikā centušies iegādāties veselīgākus produktus bez e-vielām un ar zemu tauku un cukura saturu. Turpretim iedzīvotāji vecumā no 45 līdz 54 gadiem vairāk koncentrējas uz pirmās nepieciešamības precēm – šādu izvēli izdarījuši 40% respondentu.

Jau trešo gadu pēc kārtas ir stabils Latvijas iedzīvotāju skaits – aptuveni trešdaļa, kuri nemaina savus paradumus attiecībā uz produktu izvēli, kamēr 2017. gadā tādu bija vien nepilni 16%. Tādējādi kopumā ar katru gadu pircēji kļūst arvien racionālāki un konservatīvāki savos iepirkšanās paradumos, pieturoties pie pārbaudītām vērtībām.

“Ikkatrs cilvēks ir atšķirīgs un to arī parāda pētījuma dati par iedzīvotāju iepirkšanās paradumiem gan vecuma, gan dzimuma šķērsgriezumā – katrs produktus izvēlas pēc savas vērtību skalas un sev nozīmīgākajiem parametriem. Vecākā paaudze vēlas   iegādāties produktus ar Latvijas izcelsmi, jo viņi ir pārliecināti, ka nevilsies tā garšā un kvalitātē, toties jaunieši jau vairāk izvēlas produktus, kas atbilst viņu dzīvesstilam – veselīgs un svaigs. Ar šo atšķirīgo izvēli rēķināmies, iedzīvotājiem piedāvājot ļoti plašu gan vietējās produkcijas sortimentu, gan augstas kvalitātes produktus par zemām cenām, kā arī virkni pasaules vadošo zīmolu preces,” norāda Dace Grava, “Maxima Latvija” kvalitātes un procesu vadības departamenta direktore.

Savus iepirkšanās paradumus biežāk maina tieši sievietes – pēc jaunākajiem pētījuma datiem iepirkšanās paradumus nav mainījuši 37% vīriešu un tikai 24% sieviešu. Šādu tendenci  sieviešu vidū var skaidrot ar to, ka viņām patīk eksperimentēt – pētījums liecina, ka, pamanot jaunu produktu, 90% sieviešu to arī iegādājas, turpretim šādi rīkojas 67% vīriešu. Turklāt iepirkšanās procesam sievietes pieiet rūpīgāk un ir gatavas ieguldīt laiku un enerģiju produktu izpētei un salīdzināšanai, piemēram, izpētot marķējumus un salīdzinot preču cenas, un attiecīgi pielāgojot šiem kritērijiem savu iepirkumu sarakstu.