SEB banka finansē 60 miljonus eiro “Capitalica” biroja kompleksa “Verde” attīstībai Rīgā 

SEB banka finansējusi videi draudzīgākā biroju kompleksa Verde celtniecību Latvijas galvaspilsētas Skanstes biznesa rajonā. Projekta realizējošās grupas SBA Groupieguldījumu pārvaldes uzņēmumam Capitalica AssetManagement piešķirts 60 miljonu eiro aizdevums uz piecu gadu periodu.

Capitalica Asset Management ģenerāldirektors AndriusBarštis norāda: “Aizdevums tika piešķirts ne tikai ēkas celtniecībai, bet arī Capitalica Baltic Real Estate Fund I apgrozībā esošo obligāciju dzēšanai, kas iepriekš tika emitētas slēgtāsemisijas veidā tam pašam mērķim. Ar SEB banku sadarbojamies kopš uzņēmuma dibināšanas, un nosacījumi, ko piedāvāja bankas filiāle Latvijā, bija visizdevīgākie.”

Šobrīd pirmās “Verde” A ēkas celtniecība tuvojas noslēgumam.Plānots, ka šovasar uz biroju kompleksu pārcelsies pirmie nomnieki – 75% no “Verde” A ēkas jau ir iznomāti. “Verde” ekskluzīvais nomas partneris  ir “Colliers”.

Otrās ēkas būvniecība notiek pēc uzņēmuma noteiktā grafika. Abu ēku savienojošā pirmā stāva, tostarp pazemes autostāvvietas būvniecība jau sākta pagājušā vasarā. Tāpat kā pirmajā ēkā, arī otrajā būs 11 stāvi, terase 600 kvadrātmetru platībā ar bagātīgiem apstādījumiem un darbavietām ārpusē. Šobrīd ēkai jau ir uzstādītas dzelzsbetona konstrukcijas, un tiek sākti fasādes darbi. Visa biroju kompleksa paredzamais nodošanas ekspluatācijā datums ir noteikts 2023. gada vidū.

SEB bankas valdes loceklis Ints Krasts saka: “Nekustamais īpašums Eiropas Savienībā rada aptuveni 36% no kopējām CO2 emisijām, līdz ar ko pastiprināta uzmanība gan no banku, gan investoru un nomnieku puses tiek pievērsta ilgtspējas principu īstenošanai, energoefektivitātei un īpašumu sertifikācijai. Biroju komplekss “Verde” ir viens no ilgtspējīgas arhitektūras piemēriem, kā ar pārdomātiem risinājumiem nodrošināt gan ēkas energoefektivitāti, gan radīt produktivitāti veicinošu vidi.”

“Esam ārkārtīgi lepni, ka esam Rīgas zaļākā biroja kompleksa dibinātāji. “Verde” kvalificējas gandrīz nulles enerģijas ēku jeb nZEB standartam,  un ir būvēts saskaņā ar BREEAM sertifikācijas sistēmas kritērijiem – “BREEAM Excellent” līmenī. Mēs ticam, ka “Verde” dos ieguldījumu ne tikai moderna Skanstes biznesa rajona attīstībā, bet arī piesaistīs vairāk investīciju komerciālā nekustamā īpašuma tirgum Latvijas galvaspilsētā,” skaidro A. Barštis.

Zaļā Josta - Reklāma