Saulkrastu pludmalē apskatāma iespaidīga ledus skulptūra

Saulkrastu pludmalē apskatāma interesanta ledus skulptūra, kuras autori ir vietējie iedzīvotāji, kas pēc pašu iniciatīvas izveidojuši vides apskates objektu jūras krastā!

Pastaigājoties pa Saulkrastu pludmali, nevar nepamanīt gandrīz 7 metru augstumā veidotu ledus skulptūru, kas iestājoties tumsai izgaismojas. 

Kā norāda darba mākslinieki Toms Turlajs un Romāns Dedjuško, skulptūra veidota kā ledus vigvams. Ko līdzīgu puiši jau bija mēģinājuši īstenot 2018. gadā Saulkrastu pludmalē, bet šogad, iestājoties labvēlīgiem laikapstākļiem un apņēmībai viņi kopā ar domubiedriem jūras krastā izveidojuši koka pamatni. Tā kā skulptūras veidošanas procesā nepieciešams liels daudzums ūdens, tad pamatne atrodas maksimāli tuvu krastam. Ūdens sūknis ievietots jūrā, un arnosiltinātu dārza šļūteni un PE caurulēmšļūtene aptīta ap koka pamatni. Lai taptu tik iespaidīga skulptūra, bija nepieciešama nedēļa, kuras laikā darba autori koriģējuši ūdens plūdumu un uzraudzījuši, lai šļūtene neaizsaltu. Kad ledus skulptūra bija gatava, tad tajā no augšpuses ievietota 50m gara gaismas virtene, kas iestājoties tumsai izgaismojas un mākslasdarbs apskatāms arī tumsā.

Skulptūra apskatāma Saulkrastos, 1,5km no Baltās kāpas uz Saulkrastu centra pusi ejot.