“Saskaņa” ierosina iepirkt un katram rīdziniekam izdalīt divas sejas maskas

Izskatīšanai iesniegtais lēmumprojekts paredz iegādāties 1 400 000 vairākkārt lietojamu sejas aizsargmasku par vienas vienības cenu, kas nepārsniedz 50 eiro centus. Plānots, ka līdzekļi pirkumam tiks piešķirti no Rīgas domes rezerves fonda.

Masku izplatīšana paredzēta kopīgi ar uzņēmumu SIA “Rīgas namu pārvaldnieks”, kā arī ar privātajiem namu apsaimniekošanas uzņēmumiem.

Projekts paredz uzlikt par pienākumu Rīgas pašvaldības policijas darbiniekiem veikt skaidrojošus un preventīvus pasākumus pirms masku piegādes procesa beigām, nepiemērojot naudas sodus rīdziniekiem par individuālo aizsardzības līdzekļu neizmantošanu sabiedriskajā transportā.

Jau vēstīts, ka Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (APP) otrdien pēc Civilās aizsardzības sēdes pauda, ka maznodrošinātajām grupām pašvaldība nodrošinās sejas aizsargmaskas.

Reizē mērs atzina, ka masku, aizsargtērpu un citu aizsarglīdzekļu krājumi pietiek vairākiem mēnešiem, taču tos netaupīs sliktākai situācijai, bet departamentiem un iestādēm būs nepieciešams nodrošināt piegādes ķēdes, lai gan aizsargmaskas un dezinfekcijas šķidrumus varētu pasūtīt pašas. Viņš neslēpa, ka būs nepieciešama valsts palīdzība, sevišķi aizsargmasku jautājumā, jo maznodrošinātajām grupām nepieciešams nodrošināt pastāvīgu apriti.

Jau vēstīts, ka no trešdienas mutes un deguna aizsegu lietošana sabiedriskajā transportā būs obligāta, un par tā nelietošanu varēs neielaist transportā vai izsēdināt no tā, paredz valdības lēmumi pirmdien un otrdien.

Noteikti gan divi izņēmumi. Ņemot vērā, ka maziem bērniem nav iemaņu pareizai sejas maskas lietošanai, kā arī to, ka bērnu vidū Covid-19 izplatībai ir mazāk risku, aizsegu varēs nelietot bērni līdz 13 gadu vecumam.

Tāpat arī, ja pasažierim ir acīmredzami kustību traucējumi vai psihiskās veselības traucējumi, kuru rezultātā personai trūkst spēju vai iemaņu mutes un deguna aizsega lietošanai, tā lietošana nav jāpieprasa un personai ir jāļauj uzturēties transporta līdzeklī, skaidro Veselības ministrijā (VM).

Mutes un deguna aizsegu lietošana attiecas arī uz skolu autobusiem, kas tiek pielīdzināti sabiedriskajam transportam.

Šis drošības pasākums patlaban noteikts uz vienu mēnesi – līdz 6. novembrim.

Zaļā Josta - Reklāma